"Apostolstwo ucha, apostolstwo oczu, apostolstwo serca - to zadanie pracowników mediów katolickich" - podkreśla abp Wojciech Polak w przesłaniu na 100-lecie "Gościa Niedzielnego".
Słowo Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka
Dziękując za wszystkie lata twórczej posługi Słowu, pragnę życzyć całej Redakcji, Współpracownikom, Czytelnikom oraz wszystkim zaangażowanym
w tworzenie tego wartościowego katolickiego tygodnika, aby dalej owocnie służył Kościołowi, wspierając jego misję ewangelizacyjną.
„Gość Niedzielny” trafia na moje biurko co tydzień i przyznaję, że sięgam po niego z przyjemnością i zainteresowaniem. Doceniam wnikliwość, rzetelność i aktualność publikowanych artykułów, komentarzy i wywiadów. Na podkreślenie zasługuje równowaga, jaką znajduję pomiędzy podejmowanymi tematami – tymi związanymi z wiarą i życiem Kościoła a społecznymi, dotykającymi istotnych i aktualnych dla Polaków spraw.
Nie do przecenienia są komentarze do niedzielnych czytań mszalnych, które doczekały się zresztą osobnej publikacji, co tylko potwierdza ich ogromną wartość. Z wielkim zainteresowaniem czytam również reportaże i wywiady, doceniając zarówno kulturę, uważność i dociekliwość Autorów, jak i ogromny ich szacunek dla Rozmówców.
Chciałbym przy tej okazji jako delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży podziękować Redakcji za współpracę oraz kompetentne, przejrzyste i rzetelne wyjaśnianie zagadnień związanych z wykorzystaniem seksualnym nieletnich oraz informowanie o działaniach podejmowanych przez Kościół w trosce o dzieci i młodzież.
Apostolstwo ucha, apostolstwo oczu, apostolstwo serca – to zadanie pracowników mediów katolickich. „Pomagajcie ludziom w rozwijaniu rozsądnego zmysłu krytycznego, uczcie ich odróżniania prawdy od kłamstwa oraz dobra od zła. Pomagajcie Ludowi Bożemu w wysiłku słuchania siebie nawzajem i wsłuchiwania się w wolę Pana”. Te słowa papieża Franciszka czynię dziś swoimi życzeniami dla wszystkich publikujących na papierowych i elektronicznych łamach „Gościa Niedzielnego”.
Ad multos annos!
W kilku jednocześnie przeprowadzonych atakach na północy kraju.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.