W ostatni weekend czerwca we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku, w Czechach oraz na Ukrainie odbyły się Noce Kościołów. W wydarzeniu wzięło udział blisko 30 tys. osób.
Noce Kościołów to nie tylko modlitwy, ale także szereg licznych koncertów, wernisaży, paneli dyskusyjnych, podejmujących ciekawe tematy jak m. in: wizja Europy według bł. Jana Pawła II, wartości chrześcijańskie jako punkty orientacyjne w czasach kryzysu czy obecności chrześcijan we współczesnym świecie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się bp Edward Hiiboro Kussala z Sudanu, który opowiadał o prześladowaniach chrześcijan, ks. John Bashabora charyzmatyk Ugandy, który przewodniczył modlitwom o uzdrowienie. W dyskusjach brali udział prof. Zdzisław Krasnodębski z Bremy, redaktorzy Jan Pospieszalski, Tomasz Terlikowski, Piotr Semka. W wybranych świątyniach odbyły się koncerty, podczas których wystąpił m.in. tenor opery brukselskiej Marek Torzewski, Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej i Sudeckiej. Dziś jeszcze wieczorem o pielgrzymkach bł. Jana Pawła II opowiadać będą w ramach Nocy Kościołów we Wrocławiu Jose Torresa z Kuby, Jerzy Kichler, żyd z diaspory i o. Wojciech Kobyliński misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Kolejny raz Dolny Śląsk otworzył swoje kościoły, aby pokazać piękno architektury sakralnej. W ramach „Strefy Full Miłosierdzia”, Noce Kościołów były okazją do nocnej adoracji i spowiedzi. W tym roku po raz pierwszy ewangelizacyjne spotkania zorganizowano we wspólnym projekcie z wybranymi parafiami na Ukrainie i w Czechach. Mecenasami Nocy Kościołów AD 2011 są: metropolita wrocławski, abp Marian Gołębiewski, Parlament Europejski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władze samorządowe terenów, które gościły Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.