Apel Marka Jurka do rządu i MSZ

Marek Jurek do rządu i MSZ: trzeba bronić węgierskiej kampanii pro-life

Szef Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek zaapelował w poniedziałek do rządu i MSZ o zdecydowany protest wobec interwencji wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viviane Reding ws. prowadzenia przez Węgry antyaborcyjnej kampanii ze środków unijnych. Według "Rzeczpospolitej" węgierskie władze usunęły z ulic Budapesztu sfinansowane ze środków UE plakaty zniechęcające do aborcji. "Antyaborcyjna kampania na Węgrzech została wstrzymana zgodnie z postulatem wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viviane Reding" - wyjaśnił gazecie rzecznik luksemburskiej komisarz, Matthew Newman.

"Państwa członkowskie nie mogą wykorzystywać funduszy europejskich w celu finansowania inicjatyw antyaborcyjnych. Ta kampania jest sprzeczna z wartościami europejskimi" - cytowała "Rz" wypowiedź Reding. Według gazety, zażądała ona natychmiastowego usunięcia plakatów i zagroziła rządowi Viktora Orbana sankcjami finansowymi.

Szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek zaapelował na poniedziałkowej konferencji prasowej do polskiego rządu, a w szczególności do szefa MSZ, "o zdecydowany protest" wobec stanowiska wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej. "Jednocześnie apelujemy do opozycji parlamentarnej o zgłoszenie w Sejmie projektu rezolucji, która będzie domagać się protestu od polskiego rządu i pokaże Unii, że szacunek dla życia od poczęcia powinien być wspólną zasadą promowaną przez wszystkie jej państwa" - podkreślił. W jego opinii, "Polska na forum unijnym powinna promować wartości cywilizacji życia i przeciwstawiać się kontrkulturze śmierci". "Europa powinna być Europą wierną swojemu chrześcijańskiemu, humanistycznemu dziedzictwu" - zaznaczył.

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej poinformował również o przystąpieniu do struktur Prawicy Rzeczpospolitej Ruchu Przełomu Narodowego prof. Jerzego Roberta Nowaka - publicysty m.in. "Radia Maryja" i "Naszego Dziennika". Według przedstawiciela tej formacji Krzysztofa Kawęckiego, Nowak poparł włączenie Ruchu do Prawicy Rzeczypospolitej, ale nie przystąpił do partii.

W wyborach do Sejmu Prawica Rzeczypospolitej stworzy wspólne listy z Unią Polityki Realnej, Stronnictwem Ludowym Ojcowizna i Ruchem Przełomu Narodowego. 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
17°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
11°C Poniedziałek
rano
16°C Poniedziałek
dzień
wiecej »