Norweski kierowca rajdowy, mistrz świata z 2003 roku Petter Solberg odbył lot na skrzydle samolotu. Pozował w ten sposób do filmu reklamowego jednego ze swoich sponsorów.
Rajdowiec stał na specjalnym stelażu przymocowanym do górnego skrzydła dwupłatowca. W drugiej części filmu Solberg skakał z asystentem ze spadochronem, a w trzeciej był drugim pilotem odrzutowego samolotu.
"Przeżyłem bliskie spotkanie z siłami natury, z szybkością i wysokością, szczególnie wtedy, gdy dwupłatowiec zaczął nagle pikować. Skok ze spadochronem nie dostarczył przykrych wrażeń, ale odrzutowiec dał mi uczucie wielokrotnych przeciążeń, zwłaszcza wtedy, gdy pilot nieoczekiwanie zrobił cztery szybkie pętle. Nigdy nie brakuje mi adrenaliny i z przyjemnością zrobię to jeszcze raz, lecz szybka jazda samochodem rajdowym daje większe emocje" - zwierzył się Solberg norweskiemu dziennikowi VG.
37-letni Solberg zapowiedział też, że w rajdach samochodowych zamierza startować jeszcze przez przynajmniej 3-4 lata.
"Czuję, że jestem teraz w najlepszym wieku i okresie mojej kariery. Myślę o ponownym tytule mistrza świata, jeszcze nie czas na emeryturę" - powiedział norweski kierowca.
Według Marcina Warchoła w kampanii Trzaskowskiego złamano co najmniej 3 artykuły Kodeksu wyborczego.
36-minutowe przemówienie w języku angielskim zostało opublikowane na YouTube.
28 maja Namibia po raz pierwszy w historii obchodzić będzie Dzień Pamięci o Ludobójstwie.
Wydobyto szczątki co najmniej 42 osób - kobiet, mężczyzn i dzieci.
Głównej świątecznej liturgii zakończonej procesją przewodniczył biskup supraski Andrzej.
W opozycji może to „utrwalić represje przed wyborami w 2026 roku”.
Nigdy nie przeszło mi przez myśl, że zostanę wybrany - powiedział Leon XIV.