Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona, Paresłów zaśpiewają kompozycje inspirowane historiami kobiet. z Powstania Warszawskiego.
Koncert odbędzie się we wtorek 19 lipca o godz. 20.00 w Skwerze przy Krakowskim Przedmieściu. Będzie to inauguracja najnowszego projektu muzycznego Muzeum Powstania Warszawskiego - Morowe Panny. Kolejne koncerty odbędą się w kilku polskich miastach. Zwieńczeniem projektu będzie płyta, której wydanie planowane jest na 2012 rok.
Projekt „Morowe Panny” to kilkanaście utworów odwołujących się do rożnych stylów
z elementami muzyki niezależnej, klubowej oraz reggae. Teksty są inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego. Tytułowe „Morowe Panny” były także tematem przewodnim 3. Międzynarodowej Edycji Konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Prace w formie publikacji ukazały się w maju 2011 roku.
Za stronę muzyczną projektu odpowiada Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers. Koncert odbędzie się we wtorek 19 lipca o godz. 20.00 w Skwerze przy Krakowskim Przedmieściu. Będzie to inauguracja najnowszego projektu muzycznego Muzeum Powstania Warszawskiego - Morowe Panny.
W ramach projektu Morowe Panny po raz pierwszy została stworzona przestrzeń do wspólnych działań wokalistek reprezentujących rozmaite, zaskakujące style i gatunki muzyczne, w tym związanych z niezależną sceną klubową. Przestrzeń ta pozwoli na wypowiedź i komentarz z nieco innej perspektywy niż obiegowa, osadzona na stereotypach dotyczących postrzegania zarówno historii, jak i współczesności Warszawy.
Projekt Morowe Panny to poszukiwanie pulsu współczesnego miasta z kobiecej perspektywy – mówi Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejne koncerty odbędą się w kilku polskich miastach. Zwieńczeniem projektu będzie płyta, której wydanie planowane jest na 2012 rok. Szczegóły na stronie www.1944.pl
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.