„Bez Jezusa nie odnajdziemy się w życiu”

„Bez Jezusa ciągle będziemy jak miotana przez fale łódź i nie odnajdziemy się w życiu” – mówił bp Edward Dajczak w poniedziałkowym kazaniu podczas „Przystanku Jezus” w Kostrzynie n. Odrą.

Drugi dzień „Przystankowy” także rozpoczął się Eucharystią. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp Dajczak, który jeszcze jako bp pomocniczy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej zainicjował organizowani Przystanku Jezus.
Biskup mówił do młodych, że w dzisiejszych czasach natłoku wzorców, wirtualnych rzeczywistości, których tak naprawdę nie ma, człowiek zatraca jasną wizję i cel. „Z pielgrzyma dzisiaj stał się włóczęgą, najczęściej idącym bez celu. Kultura masowa sugeruje nam, że nie możemy tak naprawdę znaleźć o sobie jakiejś prawdy. Nic nie jest pewne. Zatem z góry jesteśmy skazani na porażkę” – uwrażliwiał duszpasterz, podając wiele przykładów z życia młodzieży poszukującej Prawdy a czasem wątpiącej w zasadnicze wartości, w konsekwencji często znajdującej drogę do Boga.
Biskup przekonywał, że wystarczy milczeć i słuchać, by doświadczyć bliskości Jezusa. Poprosił, by młodzież na adoracji Najświętszego Sakramentu wyciszyła się i po prostu była. „Byście mniej myśleli o ewangelizacji, o tym co trzeba będzie zrobić. Dzisiaj trzeba pozwolić Jezusowi, by czynił to, co jest najważniejsze. Dzisiaj trzeba pozwolić, by dotarł do naszego serca” - tłumaczył.
„Nie znając Bożej twarzy z kontemplacji – nie odczytam Go w człowieku” – kontynuował biskup. „A jeśli Go nie odczytam, to bliźni staje się dla nas intruzem i trudno być dla człowieka jak Jezus”.
Na stronie www.przystanekjezus.pl ukazały się pierwsze zdjęcia w galerii PJ.
Organizatorem PJ jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina, pod przewodnictwem ks. Artura Godnarskiego. Młodzi ludzie pragnący nieść Ewangelię będą towarzyszyć rówieśnikom biorącym udział w festiwalu rockowym „Przystanek Woodstock” organizowanym po raz 17 przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.
Hasłem tegorocznego „Przystanku Jezus” jest: „Nowa Pięćdziesiątnica - Nowa Ewangelizacja”. PJ zakończy się 7 sierpnia, natomiast Przystanek Woodstock potrwa od 4 do 6 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tetzel
  01.08.2011 18:56
  W kraju zdominowanym przez kult Sluzebnicy Panskiej milo jest poczytac o Jezusie-naszym Panu i Zbawicielu,ktory umarl za nasze grzechy na krzyzu i stal sie ofiara przeblagalna...Moze warto przypominac tym,ktorzy niebawem uformuja pielgrzymkowe kolumny i z piesnia na ustach podaza w kierunku Czestochowy,ze za ich grzechy nie umarla na krzyzu Maria,tylko JEZUS!Rozdmuchany do granic obledu kult Marii,przyslania i oddala nas od Jezusa.Czy majac laskami slynace ,cudowne obrazy potrzebujemy jeszcze BOGA? A moze caly ten kult obrazow to zwykle balwochwalstwo? Ja mam na ten temat takie samo zdanie jak sw.Epifaniusz z Salaminy (wspomnienie sw.Epifaniusza kosciol obchodzi 12 maja).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  wiecej »