Reklama

Dlaczego tam? Bo tam są ludzie!

Trwa ogólnopolska akcja ewangelizacyjna "Przystanek Jezus" - tym razem w Płotach na Pomorzu Zachodnim, gdzie odbywa się "Pol'and'Rock Festival".

Reklama

Zanim ewangelizatorzy wyruszyli na festiwalowe pola, przeżyli rekolekcje, które w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach prowadzili bp Edward Dajczak oraz ks. Rafał Jarosiewicz.

Związany od samego początku z "Przystankiem Jezus" biskup m.in. przestrzegał uczestników akcji przed traktowaniem z góry tych, do których są posłani.

- Jeśli ktoś tych ludzi nie kocha, niech do nich nie wychodzi - mówi biskup koszalińsko-kołobrzeski.

W tegorocznej edycji "Przystanku Jezus" bierze udział około 100 ewangelizatorów z całej Polski, również z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Od Koszalina na festiwal można bowiem dojechać w niecałe 50 minut.

Gość Koszalińsko-Kołobrzeski Przystanek Jezus 2021.

- Jestem tutaj, żeby podzielić się swoją wiarą, tym, co zmieniło moje życie, co jest jego sensem, kim dla mnie jest Jezus - mówi dk. Mateusz Wasilewski z Koszalina.

Na pytanie, dlaczego ewangelizatorzy od lat przyjeżdżają na festiwal związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ks. Rafał Jarosiewicz, szef koszalińskiej SNE odpowiada: - Bo tam są ludzie. Katolik, który sam ma miłość do Jezusa, nie może pozostać bierny, powinien wychodzić i głosić.

Br Mateusz ze Wspólnoty św. Tymoteusza, która jest organizatorem akcji, zwraca uwagę na dobre przyjmowanie ewangelizatorów przez uczestników festiwalu: - Przystanek wyrobił już sobie dobrą markę. Ludzie sami nas szukają, a kiedy nas nie ma, pytają dlaczego.

"Przystanek Jezus" potrwa do niedzieli, czyli do końca festiwalu "Pol'and'Rock".

Program wydarzenia dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena | 1,0 |
głosujących | 33 |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
10°C Środa
dzień
11°C Środa
wieczór
9°C Czwartek
noc
7°C Czwartek
rano
wiecej »

Reklama