Panowie, nie godzi się. Są świętości, których nie można deptać nawet z głupoty. W sakramencie pokuty i pojednania najważniejszy jest Bóg Miłosierny – mówił w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu bp Kazimierz Ryczan, członek Rady Stałej Episkopatu Polski oraz krajowy duszpasterz ludzi pracy. W ten sposób wyraził ubolewanie, że w ubiegłym tygodniu w czasie wielkiej rewii kabaretowej w Koszalinie wyśmiano spowiedź sakramentalną.
- W naszej rzeczywistości kto negatywnie wyrazi się o gejach lub lesbijkach, temu przyczepia się etykietkę homofobii, a czy wasze zachowania nie są religiofobią? Bardzo prosimy władze telewizji, by jej pracownicy nie obrażali uczuć religijnych katolików – wołał biskup kielecki podczas comiesięcznego spotkania w intencji rodzin i obrony życia narodzonych 4 sierpnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa.
Bp Ryczan zachęcał uczestników Mszy św., aby „za przykładem św. Maksymiliana stawać w obronie człowieka”. - Św. Maksymilianie parlamenty uchwalają swobodę decyzji zabicia nienarodzonych dzieci. Stań na czele tych, którzy bronią życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dziś trzeba bronić życia dziecka przed drugim człowiekiem – przekonywał hierarcha.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wierni z całej Polski modlą się w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych. Tym razem spotkanie poświęcone było św. Maksymilianowi Marii Kolbe, a temat brzmiał: „W 70. rocznicę męczeńskiej śmierci. Święty Maksymilian Maria Kolbe Rycerz Niezłomny – w służbie rodzinie”.
Przybyłych na spotkanie pielgrzymów z całej Polski przywitał ks. prałat Jacek Plota, kustosz sanktuarium św. Józefa. Przed Mszą św. konferencję wygłosił o. Marek Wódka z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, dyrektor programowy Radia Niepokalanów i rzecznik prasowy Roku Kolbiańskiego. W swoim wystąpieniu odwołał się do hasła Roku Kolbiańskiego „Nie gaście ducha ojca Maksymiliana” i wskazał, że są to słowa wypowiedziane w Niepokalanowie przez Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Konferencja poświęcona była najtrudniejszemu etapowi w życiu o. Maksymiliana, jakim był pobyt w obozie koncentracyjnym i oddanie życia za ojca rodziny. Prelegent podkreślał, że ta postawa św. Maksymiliana świadczy o jego wielkiej trosce o rodzinę. Stwierdził, że o. Kolbe jest patronem obrony życia, patronem trzeźwości narodu oraz patronem ładu rodzinnego.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.