Ordynariusz diecezji Pembroke w kanadyjskiej prowincji Ontario, bp Michael Mulhall wstrzymał współpracę z funkcjonującą oficjalnie przy episkopacie Kanadyjską Organizacją Katolicką na rzecz Rozwoju i Pokoju (CCODP).
Działalność charytatywnej grupy od dłuższego czasu budzi kontrowersje wśród duchownych katolickich, gdyż organizacja ta jawnie promuje antykoncepcję, opowiada się za depenalizacją aborcji i sterylizacją. Wspiera też finansowo organizacje proaborcyjne w krajach Trzeciego Świata. W kwietniu br. na niezgodne z nauczaniem Kościoła działania CCODP, dotyczące w szczególności obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zwracał uwagę metropolita Ottawy arcybiskup Terrence Prendergast. Hierarcha odwołał wówczas na terenie swej diecezji akcję wielkopostną koordynowaną przez CCODP. O kontrowersjach, dotyczących działalności organizacji, debatowali także biskupi kanadyjscy podczas plenarnego posiedzenia episkopatu w październiku 2010 roku.
Bp Mulhall uważa, że organizacja wymaga gruntownych zmian, aby mogła być w pełni skuteczna. Powołał też diecezjalną organizację charytatywną Diocesan Lenten Missionary and Development Collection, której zadaniem jest m.in. koordynowanie wielkopostnej akcji, mającej przynieść materialnej wsparcie wyznawcom Chrystusa w Iraku oraz religijnym grupom działającym na terenie diecezji. Na ten cel zebrano ponad 146 tys. dolarów kanadyjskich.
Złoto stanowi ponad 20 proc. rezerw walutowych naszego kraju.
USA twierdzą, że bombardując pozycje Huti, walczą z terroryzmem i chronią wolność żeglugi.