Choć wiele azjatyckich krajów obnosi się ze swą demokracją, w rzeczywistości sytuacja tam odbiega od demokratycznych standardów – czytamy w dokumencie końcowym kontynentalnej konferencji o zagrożeniach dla pokoju i bezpieczeństwa.
W spotkaniu tym, zorganizowanym w Tajlandii przez Światową Radę Kościołów (ŚRK), uczestniczyli delegaci 20 krajów. Zwrócili oni uwagę na naruszanie praw obywatelskich oraz na dość powszechne dyskryminowanie mniejszości religijnych. Za ważne wyzwanie dla pokoju w tej części świata uznano narastającą konkurencję między dominującymi do niedawna Stanami Zjednoczonymi a rosnącymi w siłę Chinami, a także między Państwem Środka a Indiami. Z niepokojem podkreślano narastającą nietolerancję religijną i coraz większe upolitycznienie religii w krajach azjatyckich.
W tym kontekście chrześcijanie w jeszcze większym stopniu muszą zabiegać o prawa człowieka, praworządność i rozbrojenie – czytamy w dokumencie końcowym kontynentalnej konferencji ŚRK na temat bezpieczeństwa i pokoju w Azji.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Nie mamy o nich żadnych informacji, a wy niczego nie robicie - wykrzykiwały.
Nowe pojawienie się wirusa i stan epidemii ogłoszono w zeszłym tygodniu.
Kontrakty z NFZ wystarczają tylko na pokrycie podstawowych kosztów - zwraca uwagę organizacja.
8-letni Roman Oleksiw doznał oparzeń czwartego stopnia blisko połowy ciała.