Podczas trwającego w Krakowie festiwalu „Sacrum Profanum” zaplanowano pięć premierowych koncertów składających się na wspólny projekt Made in Poland - Miłosz Sounds
Biorą w nim udział kompozytorzy młodego pokolenia: Paweł Mykietyn, Agata Zubel, Wojciech Ziemowit Zych, Aleksandra Gryka i Jagoda Szmytka. Każdy z nich sam wybrał tekst Czesława Miłosza i na jego podstawie napisał własną muzykę. Pierwszy utwór - kompozycja Pawła Mykietyna do "Dwóch wierszy Miłosza" wykonana przez Ensemble Modern zabrzmiała podczas otwarcia festiwalu - 11 września w Hali Ocynowni ArcelorMittal Poland. Kompozytor wykorzystał dwa teksty Miłosza: "Kiedy chrześcijanin patrzy na getto" oraz "Uczciwe opisanie samego siebie nad szklanką whisky na lotnisku, dajmy na to w Minneapolis", które podczas koncertu recytowali aktorzy: Maja Ostaszewska i Zygmunt Malanowicz. W poniedziałek w Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprezentowano "einerjedeneither" Aleksandry Gryki, w wykonaniu Alarm Will Sound z Nowego Jorku.
W czwartek melomani słuchali utworu „Teraz szukajcie go w gajach i puszczach słownika" Wojciecha Ziemowita Zycha, który wykonała formacja Asko|Schönberg. Dzisiejszego wieczoru kompozytorka i śpiewaczka - Agata Zubel zaprezentuje utwór "Aforyzmy na Miłosza". Towarzyszyć jej będzie zespół Klangforum Wien. Jutro w Muzeum Inżynierii Miejskiej odbędzie się prawykonanie "electrified memories of bloody cherries. extended Landschaft von Musik" Jagody Szmytki. Utwór wykona zespół Bang on a Can All-Stars. Wszystkie koncerty za pośrednictwem Polskiego Radia są transmitowane na teren krajów zrzeszonych w EBU (European Broadcasting Union)
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.