Komentarze 4
 • jan
  09.03.2018 06:46
  "Spotkanie na wysokim szczeblu" to spotkanie ministrów , natomiast spotkanie przywódców państw w dyplomacji nosi miano "spotkania na najwyższym szczeblu".
 • stary czytelnik
  09.03.2018 08:27
  drogi Gościu, tytuł jak z Onetu, proponuje wrócić do dawnej zasady obiektywnego relacjonowania wydarzeń, bo takie zagrania, jak fake news i potem pytajnik nie przystoją Waszemu portalowi
 • bb
  09.03.2018 08:57
  A. MACIEREWICZ: FAŁSZYWA MEDIALNA OPERACJA MIAŁA DOPROWADZIĆ DO KONFLIKTU MIEDZY POLSKĄ A USA

  Cała ta operacja, z wnioskami, które są absolutnie fałszywe i nieprawdziwe, była operacją wymierzoną przeciwko państwu polskiemu, była klasyczną operacją mającą stworzyć rozdźwięk, mającą doprowadzić do konfliktu między naszymi państwami, osłabić związki, jakie łączą Polskę ze Stanami Zjednoczonymi – zaznaczył Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w TV Trwam i Radiu Maryja. Polityk odniósł się do medialnego materiału nt. amerykańskich sankcji wobec Polski.

  W ostatnich dniach w mediach pojawiły się doniesienia ws. rzekomych amerykańskich sankcji wobec polskich władz dot. uchwalenia noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Onet.pl powoływał się przy tym na notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie [czytaj więcej].

  Antoni Macierewicz ocenił, że była to międzynarodowa operacja wymierzona przeciwko Polsce.

  – Nie ma wątpliwości, że ten materiał jest absolutnie fałszywy. Nawet, gdyby – co nie znaczy, że tak jest – były do tego jakieś przesłanki w postaci notatki (…), cała ta operacja, z wnioskami, które są absolutnie fałszywe i nieprawdziwe, była operacją wymierzoną przeciwko państwu polskiemu, była klasyczną operacją mającą stworzyć rozdźwięk, mającą doprowadzić do konfliktu między naszymi państwami, osłabić związki, jakie łączą Polskę ze Stanami Zjednoczonymi – zaznaczył były minister obrony narodowej.

  Polityk wskazał, że nie jest to jedyny przykład operacji wymierzonej w Polskę. Szczególną uwagę zwrócił na „operację wymierzoną przeciwko komisji badającej katastrofę smoleńską”, której jest przewodniczącym.

  – Operacja ma na celu zdyskwalifikować tę komisję, przedstawić ją jako grono, które jest wewnętrznie skonfliktowane, a nawet więcej – jako grono, które nie jest w stanie stworzyć raportu, który miałby być opublikowany w najbliższym czasie, zawierającego diagnozę tego, co naprawdę zdarzyło się w Smoleńsku, czy – jak wielu słusznie mówi: nad Smoleńskiem. W tej operacji twierdzi się, że nie będzie takiego raportu, że może będzie jakiś film, prezentacja, ale raportu nie będzie. Wiadomo, kto to opublikował. Wiadomo też, kto natychmiast podchwycił tę dezinformację – media, które od początku broniły Rosjan, media, które od początku atakowały ludzi dążących do odkrycia prawdy (…). Komisja zebrała olbrzymi materiał. Przeprowadzono więcej niż dziesiątki ekspertyz, analiz i prac pokazujących, jak doszło do tragedii smoleńskiej. Wiele z nich zostanie opublikowanych w raporcie technicznym, który jeszcze tej wiosny zostanie Państwu dostarczony – powiedział Antoni Macierewicz.

  Były minister obrony mówił, że bieżący miesiąc będzie pełen ataków na komisję, ponieważ Rosja boi się konsekwencji raportu i są też ludzie w Polsce, którzy boją się odpowiedzialności za to, do czego doprowadzili i za to, jak długo utrzymywali „kłamstwo smoleńskie”.

  – Nie wierzcie im. To są fake newsy. To są działania mające nas z sobą pokłócić i uniemożliwić pokazanie prawdy o dramacie smoleńskim – akcentował Antoni Macierewicz.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-macierewicz-falszywa-medialna-operacja-miala-doprowadzic-do-konfliktu-miedzy-polska-a-usa/

  https://www.youtube.com/watch?v=qzik13NJFFw
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Poniedziałek
  dzień
  3°C Poniedziałek
  wieczór
  1°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  wiecej »