Do modlitwy o Boże miłosierdzie dla Polski wzywa abp Wacław Depo w związku z wczorajszą próbą zniszczenia Cudownego Obrazu Matki Bożej. Metropolita częstochowski przypomina, że Jasna Góra zawsze była i jest miejscem ożywienia i umocnienia wiary, zwłaszcza dla Polaków.
Hierarcha zachęca, by obok modlitwy ekspiacyjnej w Sanktuarium zanoszone były także prośby o nową nadzieję w Ojczyźnie: „Z pewnością będziemy wypraszać, obok aktu przeproszenia i żalu, nową nadzieję, bo musi Jasna Góra być tym miejscem nowej nadziei w Chrystusie, do której podprowadza nas Maryja. I ten symbol światła, które świeci ponad wszystkimi wieżami, ten krzyż w jasnogórskiej wieży, niech będzie dla nas pośród tej ciemności i pomiędzy różnymi mgłami znakiem naszej nowej nadziei, którą odzyskujemy” - powiedział metropolita.
Abp Wacław Depo zaprasza wiernych na comiesięczne czuwanie metropolii częstochowskiej, które w nocy z 11 na 12 grudnia będzie wielką modlitwą ekspiacyjną całego Kościoła.
To była największej tego typu struktura czasów II wojny światowej.
Rzecznik KEP o decyzji Sejmu w sprawie lekcji religii w szkole. Ale nie wszyscy są zadowoleni.
Za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 191 posłów, 231 posłów było przeciw.