Ponad 7 milionów elektronicznych deklaracji PIT złożyli podatnicy do czwartku do godz. 16.30 - poinformowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż.
Najwięcej e-PITów złożono w województwie mazowieckim (13,8 proc. wszystkich złożonych e-PITów), śląskim (12,6 proc.), wielkopolskim (9,6 proc.) i małopolskim (9,4 proc.).
Dróżdż podkreśliła, że rozliczenia za 2014 r. można składać jeszcze tylko przez kilka godzin, do północy. Według niej najlepiej zrobić to przez internet, dzięki temu z fiskusem można rozliczyć się szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.
"Z roku na rok przybywa e-PITów: w 2009 roku przez internet rozliczyło się 320 tys. osób. W zeszłym roku prowadziliśmy akcję +Przybij piątkę+ i odliczaliśmy do 5 milionów e-PITów. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord - mamy dokładnie 7 mln 1 tys. 680 e-PITów" - zaznaczyła.
Resort finansów przypomina, że od połowy marca można korzystać z najnowszej usługi Ministerstwa Finansów - wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (tzw. PFR). Z możliwości rozliczenia w ten sposób skorzystało już ponad 100 tys. osób. "Wystarczy wejść na Portal Podatkowy, uzupełnić o ulgi, przekazać 1 proc. podatku i wysłać" - zachęca rzeczniczka.
Z danych MF wynika, że do końca marca br. 44 proc. wszystkich PIT-ów zostało złożonych drogą elektroniczną. Rok temu było to 33 proc., a w 2013 r. - 21 proc. "Te dane najlepiej pokazują, że z roku na rok Polacy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Myślę, że to efekt dwóch działań: z jednej strony skutecznej promocji systemu e-Deklaracje, a z drugiej tego, że system jest naprawdę prosty i intuicyjny" - oceniła cytowana w komunikacie wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.
Zabronione jest "celowe lub lekkomyślne" wpływanie na decyzję innej osoby o przerwaniu ciąży.
Liczbę ofiar szacuje się na 300 tys. kobiet i 25 tys. mężczyzn.
Po ataku poinformowano, że uderzenie było wymierzone w centra dowodzenia Hezbollahu.
Na spadek inflacji złożą się niższe ceny paliw i wolniejsza dynamika wzrostu cen żywności.
Widoczne były także zmiany dotyczące płci używających i ich pochodzenia etnicznego.