W Kodniu nad Bugiem w diecezji siedleckiej rozpoczyna się 9. Festiwal Życia. Spotkanie organizowane jest m.in. przez Wspólnotę Dobrego Pasterza, wspólnotę Niniwa i misjonarzy oblatów.
Festiwal ma pomóc młodym ludziom w przyjęciu i zrozumieniu Ewangelii oraz być okazją do dzielenia się wiarą – podkreśla Barbara Raszka ze wspólnoty Niniwa. „Jest to niesamowity czas przede wszystkim spotkania z rówieśnikami, osobami od siebie starszymi, młodszymi. Jest to okazja do poszerzenia horyzontów, także w kwestii wiary. Ten festiwal bardzo poszerza horyzonty, otwiera na inną osobę, na bogactwo jej doświadczenia” – powiedziała Barbara Raszka.
Na festiwalu jest czas zarówno na modlitwę, warsztaty, konferencje, jak też na sport i koncerty muzyki chrześcijańskiej. Spotkanie potrwa do 26 lipca.
To kolejny cenny artefakt, który zniknął w Egipcie w ostatnim czasie.
Jest on postrzegany jako strategiczne blokowanie Chin w rejonie Pacyfiku.
To już nie te czasy, gdy wojna toczyła się tylko na terytorium Ukrainy.
"Nie wjechaliśmy na terytorium Izraela, ale zostaliśmy siłą zabrani z wód międzynarodowych".
Dokładna liczba uwięzionych przez zawieje turystów nie jest znana.