W brazylijskim miasteczku Benedito Leite odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli ludów tubylczych (Krenyê, Gamela, Krikati, Krepym Katejê) oraz duszpasterstw i ruchów społecznych związanych z problemami ziemi i wody.
Głównym celem spotkania było poszukiwanie sposobu na obronę ziem należących do tamtejszych szczepów tubylczych.
Biskup Enemésio Ângelo Lazzaris - przewodniczący Komisji duszpasterstwa ziemi, podkreślił ważność wspólnego spotkania przedstawicieli różnych społeczności i ruchów mających na celu zachowanie swoich wartości. Według hierarchy „spotkanie pogłębiło wśród uczestników świadomość realizacji misji, jak też znaczenie różnorodnych duszpasterstw mających na celu wspieranie poszczególnych wspólnot w wysiłku zachowania ich ziem, oraz stanowczości w pozostaniu na roli, gdyż ziemia, jaką uprawiają jest bardzo urodzajna i staje się błogosławieństwem i koniecznością w utrzymaniu tak licznych rodzin”.
Isolete Wichinieski, reprezentująca lokalną Komisję duszpasterstwa ziemi, zaznaczyła w swoim wystąpieniu, że „duchowość i tożsamość wspólnot są silne i bardzo mocno zakorzenione w stanie Maranhão. To one są siłą napędową w przetrwaniu i kontynuowaniu walki w obronie swoich praw”.
Po raz kolejny Kościół w Maranhão stanął wśród najsłabszych by tchnąć w nich ducha nadziei i odwagi.
Zabronione jest "celowe lub lekkomyślne" wpływanie na decyzję innej osoby o przerwaniu ciąży.
Liczbę ofiar szacuje się na 300 tys. kobiet i 25 tys. mężczyzn.
Po ataku poinformowano, że uderzenie było wymierzone w centra dowodzenia Hezbollahu.
Na spadek inflacji złożą się niższe ceny paliw i wolniejsza dynamika wzrostu cen żywności.
Widoczne były także zmiany dotyczące płci używających i ich pochodzenia etnicznego.