Hakerzy powiązani z wywiadem wojskowym Rosji próbowali i w niektórych przypadkach udanie zinfiltrowali sieci używane przez siły zbrojne w Europie, firmy transportowe i energetyczne - podała w środę amerykańska stacja CNN, powołując się na dokument Microsoftu. Dotknięte atakiem miało być "mniej niż 15" podmiotów.
Według CNN oraz branżowego portalu Bleeping Computer, koncern Microsoft poinformował swoich klientów o wykryciu podatności w aplikacji e-mailowej Outlook. Dziurę miał pierwszy zauważyć ukraiński zespół CERT.
Dzięki wykorzystaniu podatności, rosyjscy hakerzy APT28 (znani także pod nazwami m.in. STRONTIUM i Fancy Bear) mieli uzyskać dostęp do sieci używanych przez "mniej niż 15" organizacji rządowych, wojskowych, transportowych i energetycznych między kwietniem i grudniem 2022 roku.
Inwazję Rosji na Ukrainę relacjonujemy na bieżąco: RELACJA
Przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Papież nawiązał także do „brutalnych ataków” na Ukrainie.
Msza św. celebrowana na Placu św. Piotra stanowiła zwieńczenie Jubileuszu duchowości maryjnej.