Księstwo Asturii oraz miejscowa Rada ds. Warunków Życia i Dobrobytu Społecznego chcą zmienić rozumienie rodziny przez dzieci tak, aby postrzegały one związek osób tej samej płci jako normalne "małżeństwo".
Wczoraj odbyło się spotkanie Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja, na którego czele stoi abp Sławoj Leszek Głódź - informuje Gazeta Wyborcza.
Wczoraj w warszawskim kościele ewangelickim Św. Trójcy odbył się uroczysty koncert upamiętniający pierwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
Z wyprzedzeniem "kanonizował" stałego felietonistę Gościa Niedzielnego Jan Turnau w Gazecie Wyborczej.
Metropolita gdański ks. Tadeusz Gocłowski nie przyjmie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska - informuje Rzeczpospolita.
Do sprawy żonatego księdza katolickiego, a którym portal Wiara.pl informował 5 kwietnia, wraca Życie Warszawy.
W Kenii ogłoszono trzydniową żałobę narodową po śmierci 14 osobistości udających się na spotkanie, podczas którego miano rozsądzić spory między plemionami Borana i Gabra.
Episkopat Konga zaapelował o natychmiastowe i bezwarunkowe zwolnienie dwóch tamtejszych obrońców praw człowieka.
W Indonezji narasta społeczny sprzeciw wobec skazania na śmierć trzech katolików z wyspy Celebes oskarżonych o udział w zamieszkach na tle religijnym.
Niepokój wywołał kolejny już atak zastraszający, jaki przeciwko katolickiej spółdzielni produkcji rolnej w gminie Casignana koło Locri na południu Włoch skierowała kalabryjska mafia.