Sakra arcybiskupa-nominata ks. prałata Jana Pawłowskiego odbędzie się 30 kwietnia w Bydgoszczy. Uroczystości odbędą się w Sanktuarium Królowej Męczenników Kalwarii Bydgoskiej - Golgoty XX wieku.
Mszą św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce rozpoczęło się w Warszawie 119 zebranie plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.
Co najmniej 850 tys. podpisów pod projektem ustawy, przywracającej dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli, zostanie złożonych w Sejmie 17 kwietnia. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że do piątku uda się zweryfikować kolejnych 150 tys. podpisów, by złożony został cały milion.
Kuria metropolitalna warszawska apeluje do księży proboszczów archidiecezji o modlitwę w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku pożaru w Kamieniu Pomorskim.
"Próbne wizyty u fryzjera, przymiarki u krawca, seans u kosmetyczki i rezerwowanie sali bankietowej na 50 osób. Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej wyglądają dziś jak przymiarka do wesela."
"Złożyłem wniosek do prezesa Synodu, abym po tym sprawozdaniu z prac Komisji Historycznej mógł przedstawić swoje stanowisko gdyż dotąd nie miałem takiej możliwości" - mówi w rozmowie z KAI bp Janusz Jagucki, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Zjazd założycielski oraz Walne Zebranie PSEMiD im. Jana Pawła II odbyły 14 kwietnia, na UKSW w Warszawie. Stowarzyszenie zrzesza wykładowców edukacji medialnej i dziennikarskiej, rzeczników instytucji kościelnych oraz duszpasterzy ludzi mediów.
Pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia w Kościele greckokatolickim mają charakter pokutny. Symbolikę poszczególnych dni akcentują pieśni i czytania podczas jutrzni i Liturgii.
Jak informowała wczoraj Katolicka Agencja Informacyjna, bp Ryszard Borski, ewangelicki biskup wojskowy i członek Kolegium Komisji Historycznej Kościoła zgłosił wniosek o przeniesienie biskupa Jaguckiego w stan spoczynku. Jak potoczą się losy oskarżonego o agenturalną przeszłość zwierzchnika polskiego Kościoła ewangelicko-augsburskiego?