O śmierci chłopca poinformowano na jego fejsbukowym profilu. We wtorek około południa pojawił się ostatni wpis: "Dawid odszedl ....o 9.55...". 14 latek chory na zanik mięśni dzięki poświęceniu wspaniałych rodziców i życzliwości wielu ludzi, pokazał całemu światu, że można cieszyć się życiem mimo ciężkiej choroby.
Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa wystąpiło we wtorek do rzecznika dyscyplinarnego z wnioskiem o podjęcie postępowania wobec prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego - poinformował przewodniczący KRS sędzia Antoni Górski.
Prokuratura wojskowa zdecydowała o konieczności dokonania kolejnych czterech ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Są wątpliwości dotyczące określenia tożsamości ciał niektórych ofiar oraz, czy ciała te nie zostały zamienione - przyznała we wtorek prokuratura.
Spotkanie z władzami, a także z liderami opozycji oraz uroczyste otwarcie cmentarza w Bykowni - to główne cele wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie. Podczas rozmów Komorowski chce poruszyć kwestię przyszłości relacji UE-Ukraina i mówić o gospodarce.
Polska spadła z 42. na 48. miejsce w tegorocznej edycji Raportu Wolności Gospodarczej Świata; uzyskała 7,31 pkt na 10 możliwych. Najwyżej ze sklasyfikowanych 144 państw uplasowały się Hongkong i Singapur, najniżej państwa Afryki środkowej i Wenezuela.
Polska naruszyła europejską konwencję praw człowieka stosując wobec Marka Dochnala - oskarżonego o m.in. o wręczenie łapówek - ponadczteroletni areszt tymczasowy - orzekł we wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Europosłowie przyjęli "sprawozdanie w sprawie przemysłowych i energetycznych aspektów ropy i gazu łupkowego".
W Gdyni za dwa lata ma powstać jedyne w Polsce Muzeum Emigracji.
Tylko dwie z 13 przebadanych przez śląski sanepid próbek przejętego przez celników czeskiego alkoholu spełniały normy. W żadnej z butelek nie było przekroczonego stężenia metanolu, ale stwierdzono w nich inne niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne.
Ulice w Bytomiu obserwują kamery, które potrafią rozpoznać, w jakim nastroju jest przechodzień i czy zachowuje się podejrzanie - informuje "Gazeta Wyborcza".