Około 60 obrządków miesięcznie odbywa się w jedynym w Europie Środkowej krematorium dla zwierząt w Brnie - donosi tygodnik Polityka.
WZimbabwe, gdzie pogłębia się chaos polityczny i ekonomiczny, do krytyków reżimu prezydenta Roberta Mugabe dołączył abp Pius Ncube, ordynariusz Bulawayo.
Marta Luiza, 35-letnia córka norweskiego króla Haralda V i aktualnie czwarta w kolejce do tronu, od dawna miewała kontakty z aniołami, czytała w cudzych myślach i wierzyła w uzdrawiającą moc swoich rąk - twierdzi tygodnik Polityka.
Komisja zajmująca się studiami nad archiwami osławionej tajnej policji politycznej z czasów komunistycznych Securitate sprawdzi, czy biskupi Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego byli informatorami policji.
Od 5 sierpnia przewodniczki i wędrownicy z Federacji Skautingu Europejskiego przemierzają szlaki słowackich Karpat. Idą w symbolicznym marszu ze wschodu na zachód, by za wezwaniem Jana Pawła II doświadczyć zjednoczonej Europy, oddychającej dwoma płucami.
Kard. Roger Etchegaray rozpoczął wizytę w Rosji.
Niemieckojęzyczne diecezje chcą zreformować katolicki śpiewnik i modlitewnik „Gotteslob". Nad zmianami pracuje specjalna komisja liturgiczna, której przewodzi ordynariusz Würzburga Friedhelm Hofmann.
600 Niemców, 400 Litwinów, po ponad trzystu Szwedów (370), Hiszpanów (340) i Włochów, ponad 200-osobowe grupy Francuzów, Polaków, Rumunów i Serbów, a blisko stuosobowe Ukraińców, Rosjan, Finów, a nawet Estończyków. W sumie, razem z mniejszymi grupami z wielu innych krajów, ekumeniczna wspólnota z Taizé gości w tym tygodniu blisko 4 tys. osób.
Kościół w Ameryce Środkowej alarmuje w sprawie narastania fali przemocy i przestępczości w regionie.
O położenie kresu wszelkim konfliktom zaapelował kard. Renato Martino. Przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax" zakończył wizytę w Ugandzie.