Sześciu sędziów Sądu Najwyższego wzięło udział w tradycyjnej Mszy św. dla prawników, sprawowanej w katedrze pw. św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie. Liturgia zwana "Czerwoną Mszą", podczas której sędziowe, prokuratorzy adwokaci, profesorowie i studenci prawa oraz przedstawiciele rządu modlą się o przewodnictwo Ducha Świętego, odbywa się co roku na rozpoczęcie nowej sesji Sądu Najwyższego.
Tylko Kościół może zjednoczyć Irakijczyków - mówili imamowie Kirkuku w czasie piątkowych modłów w miejscowych meczetach 28 września. Chwalili oni działalność chaldejskiej archidiecezji tego miasta na rzecz dialogu międzyreligijnego i współżycia między ludźmi, a także "owocne wyniki" inicjatyw katolickich w czasie islamskiego miesiąca postu - ramadanu.
Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych (UNFPA), wbrew oficjalnym wypowiedziom przedstawicieli tej organizacji, systematycznie wspiera działania na rzecz legalizacji aborcji. Informację tę opublikował działający w Nowym Jorku Katolicki Instytut Rodziny i Praw Człowieka.
Najważniejszym problemem miast jest narastający brak poczucia bezpieczeństwa - uważa oenzetowska organizacja UN Habitat. Z inicjatywy ONZ, pod hasłem „Miasto bezpieczne, miasto sprawiedliwe", obchodzony dziś był Światowy Dzień Siedlisk Ludzkich.
„Polska Misja Katolicka w Berlinie jest placówką dynamiczną i dobrze rokującą na przyszłość" - powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Józef Glemp. Prymas Polski gościł w miniony weekend w stolicy Niemiec z okazji jubileuszu 25-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.
Benedykt XVI mianował przewodniczącym Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych 65.letniego abp. Piero Mariniego. Od 1987 r. był on papieskim mistrzem ceremonii.
Oby wielu młodych Europejczyków chciało ofiarnie głosić zbawienie, jakie przyniósł Chrystus. To życzenie Benedykt XVI zawarł w liście wystosowanym do kard. Ivana Diasa. Prefekt Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów przewodniczy 1 października w Lisieux uroczystościom z okazji 80. rocznicy ogłoszenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus patronką misji.
Patriarcha Daniel objął dzisiaj oficjalnie urząd zwierzchnika Rumuńskiego Kościoła prawosławnego Rumunii. Uroczystość odbyła się w prawosławnym soborze katedralnym św. Konstantyna i Heleny w Bukareszcie w obecności prezydenta Trajana Basescu, premiera Calina Tariceanu i byłego króla Rumunii, Michała.
Patriarchat Ekumeniczny w Stambule domaga się, aby nowo utworzony rząd w Turcji uznał jego status prawny. Podkreślił to sekretarz Świętego Synodu i najbliższy współpracownik patriarchy Bartłomieja I, archimandryta Elpidophoros Lambriniadis w rozmowie z dziennikarzami austriackimi.
Nauka społeczna Kościoła oraz zaangażowanie katolików świeckich w życie polityczne to główne tematy podejmowane podczas podróży do trzech krajów Ameryki Łacińskiej przez kard. Renato Martino.