Urszula Radwańska odpadła w 1/8 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dausze (pula nagród 2,37 mln dol.). Polka przegrała w czwartek w trzeciej rundzie z wiceliderką rankingu tenisistek Amerykanką Sereną Williams 0:6, 3:6. Mecz trwał 58 minut.
Agencja Associated Press pisze w czwartek z Timbuktu, że natrafiła tam na poufny list, w którym wysoki rangą dowódca Al-Kaidy przedstawia strategię opanowywania północnego Mali. Z treści wynika, że list pochodzi sprzed niespełna ośmiu miesięcy.
Francuska firma przemysłu mięsnego Spanghero świadomie sprzedawała końskie mięso jako wołowinę - poinformował w czwartek minister do spraw konsumenckich Benoit Hamon, przedstawiając dotychczasowe wyniki śledztwa w tej sprawie. Skandal objął 13 państw i 28 firm.
Niektórzy Pakistańczycy świętowali walentynki z balonikami w kształcie serca i kwiatami, ale inni potępiali to jako obrazę dla islamu. W 18-milionowym Karaczi na billboardach pojawiło się czarne serce i wezwanie: "Powiedz 'nie' walentynkom".
Dwudniowym spotkaniem w stolicy Austrii zainicjowano formalny dialog między Papieską Radą ds. Popierania Jedności a Wspólnotą Kościołów Ewangelickich w Europie.
Politycy i muzułmańscy duchowni w prowincji Aceh w Indonezji zabronili obchodzenia walentynek. Apelują oni do rodziców, by pilnowali dzieci, bo święto to może, ich zdaniem, prowadzić do nieodpowiednich zachowań.
Obrońcy życia, protestowali podczas niedawnego rozdania nagród NAACP w Shrine Auditorium w Los Angeles – przyznawanym artystom pochodzącym z mniejszości etnicznych USA – krytykując związki tej organizacji z aborcyjnym prowajderem Planned Parenthood (PP) i jej prohomoseksualne nastawienie. Pokojowa pikieta, zdaniem działaczy pro-life, przyniosła skutek, zwracając uwagę organizatorów i uczestników Image Awards na problem.
Wandale zbezcześcili 10 grobów na muzułmańskim cmentarzu w Jerozolimie, wypisując sprayem hasło "Śmierć Arabom" oraz inne antymuzułmańskie hasła - poinformowała w czwartek agencja Reuters.
Czy stosowanie metod zarządzania firmą może pomóc w życiu rodzinnym?
Jako pierwszy teolog i drugi Polak w historii uczelni