Siedem osób aresztowano w czasie weekendu w wyniku obławy policyjnej pod kierownictwem FBI na siedzibę organizacji prawicowej milicji w miejscowości Adrian w stanie Michigan.
20. rocznicę uchwalenia w Belgii ustawy dopuszczającej aborcję upamiętniono 28 marca pierwszym w tym kraju marszem w obronie życia. Jego inicjatywa wyszła od studentów różnych belgijskich uczelni.
Świadkowie wybuchów w moskiewskim metrze mówią, że początkowo nie wiedzieli, co się stało; niektórzy sądzili, że na wagon runął strop stacji. Do eksplozji na stacji Łubianka doszło tuż po zatrzymaniu się pociągu.
Hiszpańska policja aresztowała w ostatnich dniach 32 osoby pod zarzutem rozpowszechniania pornografii dziecięcej w internecie. Dziewięć kolejnych osób przesłuchano - poinformowały w poniedziałek źródła policyjne.
Prezydent UEFA Michel Platini skrytykował w Brukseli poziom przygotowań Ukrainy do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Zagroził, że jeśli Kijów nie przyspieszy modernizacji stadionu i budowy infrastruktury, ten kraj pożegna się z organizacją turnieju.
Aby skuteczniej zwalczać handel ludźmi oraz seksualne wykorzystywanie dzieci i pornografię dziecięcą, KE zaproponowała w poniedziałek dwie nowe dyrektywy, których celem jest zaostrzenie kar, skuteczniejsze ściganie sprawców i lepsza prewencja i ochrona ofiar.
Dyrektor zarządzający Miedzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn powiedział w poniedziałek w Warszawie, że jeżeli Grecja nie poprosi o pomoc finansową, to MFW sam nie wystąpi z taką inicjatywą.
Co najmniej 37 osób zginęło, a 65 zostało rannych w poniedziałek rano w wyniku dwóch eksplozji w metrze w Moskwie. Ustalono już, że były to zamachy bombowe przeprowadzone przez terrorystki-samobójczynie.
Premier Rosji Władimir Putin wezwał w poniedziałek do zniszczenia osób odpowiedzialnych za dwa zamachy samobójcze w moskiewskim metrze. Jak podał jego rzecznik Dmitrij Pieskow, szef rządu przerwał wizytę w Kasnojarsku i wraca do Moskwy.
Sprawcy zamachów w moskiewskim metrze przypuszczalnie pochodzili z Północnego Kaukazu - podał szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow. Dodał, że wstępne ekspertyzy wskazują, iż w zamachach użyto heksogenu - wybuchowego materiału plastycznego.