Na Cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie pochowany został we wtorek Borys Niemcow, jeden z przywódców rosyjskiej opozycji demokratycznej, zamordowany w piątek w centrum rosyjskiej stolicy. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina i bliscy.
Co wiadomo o islamistycznym rzeźniku, który pojawia się na kolejnych filmach dokumentujących zabójstwa popełniane przez członków Państwa Islamskiego. Sylwetkę mordercy kreśli Dominic Casciani, korespondent BBC, w artykule "Islamic State: Profile of Mohammed Emwazi aka 'Jihadi John'".
Około 3 tys. ludzi ewakuowano na południu Chile we wtorek na skutek erupcji Villariki, jednego z najaktywniejszych wulkanów Ameryki Południowej - poinformowało chilijskie Narodowe Biuro Sytuacji Kryzysowych.
Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Su Jong zadeklarował we wtorek, że jego kraj dysponuje zdolnością odstraszania "stale narastającego zagrożenia nuklearnego" ze strony USA, w tym w razie konieczności poprzez uderzenie prewencyjne.
Do 262 osób wzrosła liczba chrześcijan porwanych w zeszłym tygodniu w Syrii przez bojówki Państwa Islamskiego. Chrześcijanie masowo uciekają przed islamistycznym terrorem.
Kontrowersje wywołał zaprezentowany w poniedziałek w Rzymie film fabularny o Piusie XII. Przedstawiono go - jak podkreślają media - jako "Schindlera z Watykanu", który uratował w czasie wojny 800 tys. Żydów.
Ukraina wycofała ciężki sprzęt wojskowy z linii podziału między wojskami rządowymi, a siłami separatystycznymi na wschodzie Ukrainy - poinformował w poniedziałek prezydent Petro Poroszenko w trakcie spotkania z szefami MSZ Polski i Danii.
Muzyki głośnej lepiej słuchać nie dłużej niż jedną godzinę dziennie, by nie narazić się na uszkodzenie słuchu - zaleca najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia (HO).
Część kamer monitoringu miejskiego w miejscu, w którym zastrzelono Borysa Niemcowa, była w piątek wyłączona z powodu prac remontowych, a nagrania z tych, które działały, są niewyraźne - informuje w poniedziałek dziennik "Kommiersant".
Ponad 6 tys. ludzi zginęło na Ukrainie od wybuchu konfliktu w kwietniu 2014 roku - oświadczył w Genewie Wysoki Komisarz ONZ ds. praw człowieka Zeid Ra'ad Zeid Al-Husajn, mówiąc o "bezlitosnych zniszczeniach dotyczących cywilów i infrastruktury".