Czeski prezydent Milosz Zeman mianuje w środę szefem rządu przywódcę centroprawicowego ruchu ANO Andreja Babisza.
Na konferencji prasowej w Kijowie rosyjski dziennikarz zabrał głos w sprawie inscenizacji własnej śmierci, która okazała się elementem operacji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
Komisja Europejska zaproponowała, by w budżecie UE na lata 2021-2027 znalazł się fundusz ratunkowy, który ma pomagać krajom eurolandu pogrążonym w kryzysie.
Prezydent USA dodał, że spodziewa się, iż otrzyma od delegacji Pjongjangu, która w piątek dotrze do Waszyngtonu, list od przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.
Kanclerz Niemiec zabrała głos w sprawie ceł na stal i aluminium, które Stany Zjednoczone zawiesiły tylko do 1 czerwca.
Komentując domniemany zamach na Arkadija Babczenkę, co okazało się inscenizacją, "Nowaja Gazieta" wskazuje, że sprawę będzie można ocenić po przedstawieniu dowodów przez ukraińskie służby.
Pierwszy raz od 2009 r. Siergiej Ławrow przybył do Pjongjangu na rozmowy ze swym północnokoreańskim odpowiednikiem oraz innymi przedstawicielami władz reżimu.
Producent filmowy Harvey Weinstein został postawiony w stan oskarżenia w sądzie na Manhattanie w Nowym Jorku za gwałt i inne przestępstwo seksualne w związku z zarzutami dwóch kobiet.
Parlament Europejski skrytykował cięcia, które zaproponowała Komisja Europejska w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Zdaniem europosłów finansowanie wspólnej polityki rolnej i polityki spójności musi zostać utrzymane przynajmniej na obecnym poziomie.
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział we wtorek, że "wolność religii jest fundamentalnym prawem człowieka". Zapowiedział, że w celu obrony tego prawa, będzie w lipcu gospodarzem ministerialnej konferencji poświęconej poszanowaniu swobód religijnych.