W Procesji Pogrzebu Najświętszej Marii Panny wzięły udział tysiące pątników. Uroczystościom w Kalwarii Zebrzydowskiej przewodniczył metropolita krakowski.
Uroczystą Mszę św. odpustową w parafii św. Maksymiliana Kolbe na wrocławskim Gądowie odprawił 14 sierpnia abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.
"Niech żyje Białoruś! Chcemy wolnych wyborów!"; "Wypuść ich! Odejdź!" - skandują ludzie na wielkim pokojowym mitingu w centrum Mińska.
Pomimo użycia w akcji śmigłowca ratunkowego 64-latka nie udało się uratować.
Pandemia pogorszyła warunki życia w największym obozie dla uchodźców z Sudanu Południowego. Znajduje się on w Ugandzie i mieszka w nim 300 tys. osób. Od lat pomoc niosą tam księża werbiści i siostry ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego. „Ludzie cieszą się, że z nimi zostaliśmy. Potrzeby są jednak ogromne, problemem jest nie tylko koronawirus” – mówi Radiu Watykańskiemu posługujący w obozie Bidibidi ks. Andrzej Dzida.
Czy można w jakikolwiek sposób usprawiedliwić odbieranie chorym dzieciom możliwości leczenia, które ratuje życie? Te dzieci muszą opuścić Strefę Gazy, aby mogły przeżyć, nie ma innej możliwości. To okrutne, że dzieci umierają i cierpią, choć mogą otrzymać pomoc tuż za granicą. To słowa dyrektora organizacji Save the Children na Bliski Wschód dotyczące sytuacji chorych dzieci w Strefie Gazy.
Kościół w Indiach zgodził się na kremację zwłok, choć jest to praktyka postrzegana na tym obszarze jako zwyczaj hinduistyczny, a nie chrześcijański. Decyzja spowodowana jest tym, że Indie są obecnie krajem, gdzie pandemia koronawirusa rozwija się najszybciej na świecie. Liczba zgonów rośnie w zastraszającym tempie – każdego dnia umiera prawie tysiąc osób. Łącznie zmarło już prawie 50 tys. chorych.
Chociaż Nowy Jork o wiele lepiej radzi sobie ze zwalczaniem pandemii niż większość innych amerykańskich miast, to nie zmniejsza to exodusu nowojorczyków, którzy według firm przewozowych uciekają z niego masowo, często na stałe.
Utrzymuje się napięta sytuacja na Białorusi. Rośnie niezadowolenie wobec przemocy ze strony sił bezpieczeństwa i milicji. Biskupi cały czas wzywają do dialogu i porozumienia. Młodzież białoruska zaangażowana w życie Kościoła oczekuje od niego duchowego ukierunkowania na prawdę oraz zachowanie ładu moralnego i sprawiedliwości.
Utrzymuje się napięta sytuacja na Białorusi. Rośnie niezadowolenie wobec przemocy ze strony sił bezpieczeństwa i milicji.