Muzułmański prezydent Nigerii Muhammadu Buhari 7 sierpnia podpisał ustawę o zwiększonej kontroli rządu nad organizacjami pozarządowymi, w tym Kościołem. Pozwala ona nawet na odwoływanie administratorów danej organizacji, a w przypadku Kościoła biskupów, i nominowanie na ich miejsce komisarzy rządowych.
W związku z poziomem zachorowalności na Covid-19 ukraiński rząd podjął w środę decyzję o wprowadzeniu czasowego zakazu wjazdu do kraju dla obcokrajowców. Zakaz ma obowiązywać od 29 sierpnia do 28 września.
Prezydent Andrzej Duda powołał w środę Zbigniewa Raua na ministra spraw zagranicznych oraz Adama Niedzielskiego na ministra zdrowia. Dziękuję za objęcie tych ważnych urzędów w trudnych czasach i proszę o kontynuację polityki prowadzonej przez poprzedników - mówił Duda do nowych ministrów.
Bez wyjątku, wszyscy mówili, że największą wartością jest suwerenność, niepodległość, niezależność i wolność Białorusi – mówił po spotkaniu z ugrupowaniami sejmowymi premier Mateusz Morawiecki.
W Hiszpanii Matka Boża Częstochowska kojarzy się przede wszystkim z Janem Pawłem II. W wielu parafiach można spotkać obraz Czarnej Madonny. „Jej zawierzyłem moją drogę do kapłaństwa” - mówi kleryk Fernando z madryckiego seminarium.
Japońscy franciszkanie konwentualni i siostry franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej wspominają 90-lecie przyjazdu do Nagasaki o. Mieczysława Marii Mirochny. Zastąpił on ojca Maksymiliana Kolbe w japońskim Niepokalanowie.
Muzułmański biznesmen zaoferował tysiąc dolarów każdemu chrześcijaninowi, który przejdzie na islam, a 6 tys. jeśli zrobi to cała rodzina. Wideo zamieszczone na TikToku szybko stało się bardzo popularne. W sieci pojawiły się inne filmiki, w których młodzi muzułmanie namawiają chrześcijan by porzucili swoją wiarę.
Koronawirus pokrzyżował plany.
Stan byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która choruje na Covid-19, jest krytyczny - poinformował deputowany z jej opozycyjnej partii parlamentarnej Batkiwszczyna Wadym Iwczenko. Wyjaśnił, że liderka ugrupowania nie jest podłączona do respiratora.
Przedstawiciele Kościołów katolickiego, prawosławnego i anglikańskiego zaprotestowali przeciwko zamówieniu przez rząd Australii 25 mln dawek brytyjskiej szczepionki na koronawirusa. Zdaniem biskupów nie zachowano norm etycznych, gdyż w procesie produkcji wykorzystano komórki ludzkie pochodzące z aborcji.