Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Decyzja w sprawie zatwierdzenia kandydatury Jose Manuela Barroso na nową kadencję na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej nie zapadnie w lipcu - powiedział w piątek Fredrik Reinfeldt, premier Szwecji, która przewodniczy od lipca Unii Europejskiej.
MSZ państw członkowskich UE wezwą akredytowanych u siebie ambasadorów Iranu, by przedstawić im krytyczne stanowisko w sprawie powyborczych zajść w tym kraju, w tym zwłaszcza przetrzymywania pracowników brytyjskiej ambasady w Teheranie.
Komisja Europejska wydała w czwartek wskazówki, jak należy stosować unijną dyrektywę z 2004 roku o swobodnym przepływie osób, ale nie zdecydowała się walczyć o uznanie we wszystkich państwach członkowskich praw homoseksualnych związków partnerskich w tym względzie.
Wszystkie kraje Unii Europejskiej, które mają swe ambasady w Tegucigalpie, podjęły w czwartek zgodną decyzję o odwołaniu swych ambasadorów ze stolicy Hondurasu i obniżeniu rangi stosunków dyplomatycznych z tym krajem, w którym w niedzielę wojsko obaliło demokratycznie wybranego prezydenta Manuela Zelayę.
Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso zaapelował w środę do eurodeputowanych, w tym do socjalistów, o jak najszybsze - najlepiej jeszcze na lipcowej sesji Parlamentu Europejskiego (PE) - zatwierdzenie jego kandydatury na nową kadencję. Zapewniał, że "nigdy nie był neoliberałem".
W reakcji na decyzję niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności Traktatu z Lizbony z konstytucją Niemiec, przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso wyraził przekonanie, że ratyfikacja traktatu w Niemczech i innych krajach członkowskich UE zakończy się z powodzeniem jesienią.
Barroso i Poettering spotkali się z przedstawicielami trzynastu "niewyznaniowych organizacji filozoficznych".