Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W 2009 r. do korzystania głównie z Wikipedii przy pisaniu prac licencjackich i magisterskich przyznało się 54 proc. studentów uczelni publicznych (w 2007 r. - 34 proc.) i aż 72 proc. z niepublicznych (było 57 proc.) - wynika z badań prof. Mariusza Jędrzejki z SGGW, do których dotarła "Rzeczpospolita".
5 tys. zł odszkodowania ma zapłacić portal społecznościowy Nasza-klasa za bezprawne wykorzystanie wizerunku Krzysztofa R. z Głogowa - taką decyzję podjął w czwartek wrocławski sąd. Wyrok nie jest prawomocny.
Została uruchomiona strona internetowa Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w polskiej wersji językowej - poinformował w środę PAP Grzegorz Pindelski z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Dni odbędą się w sierpniu 2011 roku w Madrycie.
Renomowana brytyjska placówka kulturalna i oświatowa British Library (BL) udostępniła w internecie ponad 1,5 tys. wczesnych nagrań dźwiękowych utworów Fryderyka Chopina sprzed 1958 roku.
Niemal czterech na pięciu ludzi na świecie uważa, że dostęp do internetu jest podstawowym prawem człowieka - świadczą wyniki sondażu przeprowadzonego dla BBC World Service w 26 krajach. Ich wyniki omawia portal BBC News.
Podatnicy, którzy - rozliczając się z PIT za 2009 r. - chcą skorzystać z ulgi na internet, muszą mieć dowody zapłaty za dostawę usług internetowych dokonane w tym właśnie roku.
Blisko 130 ubogich i niepełnosprawnych z gminy Ełk (warmińsko-mazurskie) za darmo otrzyma od samorządu stacjonarne komputery z dostępem do szerokopasmowego internetu. Będą z niego korzystać przez 8 lat, przejdą też szkolenia z poruszania się po sieci.
Komisja Europejska zażądała w piątek od Urzędu Komunikacji Elektronicznej wycofania się z planów uregulowania rynku usług wymiany ruchu IP w Polsce, z których korzystają dostawcy internetu. Zdaniem Komisji, UKE nie ma racji twierdząc, że TP ogranicza konkurencję.
Milion godzin pracy komputerów mają zaoszczędzić w ciągu najbliższych trzech miesięcy internauci, którzy zdecydują się na korzystanie z trybu "uśpienia" swojego komputera przez co najmniej godzinę dziennie. Efektem ma być oszczędność prądu i mniejsza emisja CO2.
Dopiero w 2013 roku Polska powinna zdecydować, czy internet szerokopasmowy powinien być usługą powszechną - uważa prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska. Jej zdaniem, teraz jest na to za wcześnie.