Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
06.08. Katowice (PAP) - Oprócz najbardziej poszkodowanego na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena, w szpitalach przebywa jeszcze trzech zawodników - poinformowała PAP lekarz wyścigu Barbara Jerschina.
Tylko sześcioro pacjentów z COVID-19 przebywa obecnie w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Od 15 czerwca placówka odmrozi wiele oddziałów - poinformowała rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.
W krakowskim szpitalu im. Narutowicza przeprowadzono pierwszą w Polsce i drugą na świecie operację wycięcia tarczycy z wykorzystaniem neuromonitoringu nowej generacji, możliwego dzięki aparatowi NIM Vital. Czworo zoperowanych pacjentów wyszło już do domu.
Polacy tłumnie wracają na SOR-y, ale na oddziałach nie ma dla nich miejsc. A może być gorzej - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
Największe dotychczasowe obłożenie szpitali zakaźnych jednoimiennych w Polsce to 40 proc. - poinformował podczas czwartkowej debaty inaugurującej Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.
Ponad 200 różnych ciast upiekły siostry zakonne z całej archidiecezji gdańskiej. To uczynek miłosierdzia podarowany pacjentom i medykom walczącym z koronawirusem. Caritas dostarczyła w czwartek słodki podarek do adresatów.
Zmarła czwarta zakonnica z klasztoru Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie chora na COVID-19 - poinformowała w środę PAP rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.
Caritas Archidiecezji Gdańskiej ogłosiła akcję, w ramach której siostry różnych zgromadzeń przygotowują wypieki. Trafią one 14 maja do personelu i pacjentów pomorskich szpitali. Prace cukiernicze ruszyły już w wielu domach zakonnych.
W szpitalu jednoimiennym w Zgierzu przyszło na świat kolejne zdrowe dziecko, którego rodzice są zakażeni koronawirusem. Chłopczyk ma na imię Tymon. On i jego mama czują się dobrze - poinformowały służby prasowe marszałka województwa łódzkiego.
Do 155 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - ten najnowszy bilans podała w piątek Federacja Izb Lekarskich. W minionych godzinach w Lombardii zmarł 73-letni emerytowany lekarz, który powrócił do pracy w związku z epidemią.