Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Konflikty etniczne są "śmiertelnie niebezpieczne" dla Rosji i mogą spowodować jej rozpad, jeśli rządowi nie uda się zapobiec nacjonalizmowi przechodzącemu w przemoc i bardziej zdecydowanie likwidować rozruchy - powiedział w poniedziałek prezydent Miedwiediew.
Dziesięciu słowackich policjantów stanęło w piątek przed sądem w Koszycach (na wschodzie Słowacji) pod zarzutem znęcania się nad romskimi dziećmi i nadużycia władzy. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy.
Dwadzieścia niemieckich portali społecznościowych rozpoczęło w poniedziałek kampanię pod hasłem "Sieć przeciw nazistom". Jej celem jest walka ze skrajnie prawicową i rasistowską propagandą w internecie.
Przed sądem w Amsterdamie rozpoczął się w poniedziałek proces przywódcy skrajnie prawicowej i antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności (PVV), Geerta Wildersa, któremu zarzuca się nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i dyskryminację muzułmanów.
Rabin, który napisał książkę usprawiedliwiającą w niektórych okolicznościach śmierć gojów, w tym dzieci, został w czwartek zatrzymany przez policję izraelską.
1,5 tys. złotych grzywny dla kibica piłki nożnej z Lęborka (Pomorskie) chce miejscowa prokuratura za nazwanie brazylijskiego zawodnika Rogera Guerreiro "kolejną małpą w reprezentacji".
Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji, czyli kontrwywiad, obserwuje wspólnotę poglądów neonazistów i islamistów: antysemicką nienawiść do Izraela i wszystkiego, co żydowskie.
Policja w Hanowerze zatrzymała w czwartek czterech chłopców w wieku od 9 do 16 lat, podejrzanych o udział w ataku na grupę żydowskich tancerzy podczas ulicznego festynu. Młodzi ludzie obrzucili scenę kamieniami i wykrzykiwali przez megafon antysemickie hasła.
Rasizm nadal jest częścią codziennego życia imigrantów i mniejszości w UE - oceniła w raporcie za 2009 rok Agencja Praw Podstawowych UE. Polska jest jedynym krajem, który nie powołał organu ds. promocji równości rasowej, czego wymaga unijna dyrektywa.
Biskup lefebrysta Richard Williamson nie będzie zeznawał na swoim, rozpoczynającym się jutro w Niemczech, procesie z oskarżenia o „podżeganie do nienawiści rasowej”.