Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W Stanach Zjednoczonych spłonął kolejny - drugi już - kościół protestancki. Podejrzewa się, że przestępstwa zostały dokonane z powodów rasistowskich.
Przed sądem w Santa Clara (Kalifornia) stanął w piątek weteran wojny w Iraku, który - jak się później okazało rozmyślnie -staranował swoim samochodem grupę osób na przejściu dla pieszych oceniając z ich wyglądu, że są muzułmanami,
Znana amerykańska aktorka Rose McGowan, jedna z liderek ruchu #MeToo w obronie molestowanych aktorek, dotąd znana ze swych proaborcyjnych poglądów, nieoczekiwania oznajmiła na Twitterze, że większość organizacji takich jak aborcyjny gigant Planned Parenthood, żyją z ucisku kobiet, w szczególności kobiet czarnoskórych.
Ok. 80 grobów zostało sprofanowanych w nocy z poniedziałku na wtorek na cmentarzu żydowskim w Quatzenheim w departamencie Dolny Ren w regionie Grand Est na północnym wschodzie Francji - podały lokalne władze, które "stanowczo potępiły" ten "ohydny antysemicki akt".
W 2017 r. w Polsce po raz kolejny zanotowano spadek liczby incydentów antysemickich. Doszło do 73 takich przypadków, podczas gdy w 2016 r. było ich 101, a w 2015 roku 167 - wynika z opublikowanego w piątek raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej.
Liczba przestępstw na tle antysemityzmu popełnionych w Niemczech wzrosła w pierwszym półroczu br. o 10 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2017 r.; w większości dopuszczali się ich skrajni prawicowcy - wynika z opublikowanych w środę oficjalnych danych.
W miesiąc po porozumieniu dotyczącym polityki migracyjnej między CSU i CDU poparcie dla bloku tych chadeckich partii spadło do 29 proc., a dla antyimigranckiej AfD wzrosło do 17 proc.- wynika z najnowszego sondażu ARD-DeutschlandTrend.
W siłę dokumentów nie wierzę. W moc sprawczą spotkania - owszem.
Izrael nigdy nie pozwoli na przepisywanie prawdy historycznej o Holokauście - powiedział w niedzielę premier Benjamin Netanjahu, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi premiera Polski Mateusza Morawieckiego, podczas której padło sformułowanie "żydowscy zbrodniarze".
Szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o powołanie międzyresortowego zespołu ds. przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom inspirowanym nienawiścią - podało MSWiA w komunikacie.