W Wilnie nie doszło do przeniesienia obrazu Jezusa Miłosiernego, namalowanego według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej, z polskiego kościoła pw. Świętego Ducha do innej świątyni. Nie pozwolili na to wileńscy Polacy.
Hymn Mojżesza i Baranka z 15. rozdziału Księgi Apokalipsy św. Jana był tematem katechezy Jana Pawła II podczas audiencji ogólnej 23 czerwca w Auli Pawła VI w Watykanie. Było to ostatnie nauczanie z rozpoczętego pół roku temu cyklu o miejscu Nieszporów w liturgii Kościoła.
W niedzielę - 4 lipca - już od wczesnych godzin rannych na spotkanie z Matką Bożą Tuchowską, na „Lipowe Wzgórze" licznie przybywali pielgrzymi. Trzeci dzień odpustu przeżywany był pod hasłem „Z Maryją trwamy z wiarą przy Chrystusie".
Niewiara nie jest już sprawą kilku jednostek, lecz stała się zjawiskiem masowym - powiedział kard. Paul Poupard, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.
Ponad 80 tys. osób wzięło udział w XXII ogólnopolskiej pielgrzymce ludzi pracy na Jasną Górę.
Słowa św. Pawła z 12. rozdziału jego Listu do Rzymian: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!" będą hasłem XXXVIII Światowego Dnia Pokoju, obchodzonego 1 stycznia przyszłego roku.
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk przewodniczył mszy kończącej obchody 60. rocznicy Powstania Warszawskiego.
W miejscu, gdzie 20 lat temu ks. Jerzy Popiełuszko odprawił po raz ostatni Mszę św. - kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy - obchodzono 16 października wieczorem rocznicę śmierci kapelana "Solidarności".
Bez pozwolenia generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego ksiądz Popiełuszko nie zostałby nigdy zamordowany - twierdzi Janusz Kotański, historyk, autor świeżo wydanej książki "Nagroda dla księdza".
Na cmentarzu przy Smętnej we Wrocławiu stanął pomnik kapelana Solidarności - poinformowało Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.