Otwarte miasteczko namiotowe na ŚDM przygotowuje fundacja L'Arche France, opiekująca się osobami niepełnosprawnymi.
Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu, instytucji kultury pożegnali wybitnego reżysera Krzysztofa Krauzego, który został w środę pochowany na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie).
Polski film "Wszystko, co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha został zakwalifikowany do konkursu głównego prestiżowego Festiwalu Filmowego Sundance w USA, którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 21-31 stycznia w mieście Park City w stanie Utah.
Już wiadomo, jak będzie wyglądać Muzeum Historii Polski. Wyniki konkursu na jego koncepcję plastyczno-przestrzenną ogłoszono dziś w Warszawie.
W weekend na nasze ekrany wszedł film „Popiełuszko. Wolność jest w nas". Czy jest to produkcja udana?
Historia Kościoła dla najmłodszych.
Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Wschodniej został w poniedziałek powołany do życia w Białymstoku. Naukowcy z kraju i zagranicy mają w ramach jego działalności odkrywać i przypominać fakty z historii społeczności, w których żyli Żydzi.
Turnieje krasomówcze, konkursy ortograficzne i warsztaty językowe przygotowano w ramach XVIII Tygodnia Kultury Języka w Świętokrzyskiem. Sześciodniowa impreza, której celem jest propagowanie kultury języka polskiego, rozpocznie się w poniedziałek w Kielcach.
Antymafijna ofensywa Kościoła w Neapolu przybiera na sile. Najskuteczniejszym orężem staje się w niej edukacja dzieci i młodzieży.
Opera góralska opowiadająca o pobycie na Podhalu papieża Jana Pawła II 3 listopada zostanie zaprezentowana w rzymskim teatrze Capranica specjalnie dla dyplomatów, dostojników Watykanu, przedstawicieli włoskiej kultury i tamtejszej Polonii.