Sąd Apelacyjny w Londynie postanowił, że 12-letni Archie Battersbee może być - jak chcą tego lekarze - odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Odrzucił apelację rodziców chłopca, który od 7 kwietnia pozostaje nieprzytomny. Wykonanie wyroku zostało odroczone, by rodzice mogli zwrócić się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, ale nie do ONZ. Prawdopodobnie podejmą próbę podważenia decyzji sądu apelacyjnego. Mają na to czas do jutra.
W związku z obaleniem przez Sąd Najwyższy USA precedensu legalizującego aborcję na życzenie, proaborcjoniści w USA uciekają się do aktów agresji. Gromadząca doniesienia o nich Catholic News Agency naliczyła już 76 ataków, głównie na kościoły i ośrodki obrońców życia. Zostały one zaznaczone na interaktywnej mapie internetowej.
Młoda Brazylijka Rebecca Athayde odrzuciła sugestie dokonania aborcji i urodziła synka, obciążonego poważną wadą serca. Mateus zmarł. Przedwczoraj, dokładnie 9 miesięcy po jego śmierci, Rebecca urodziła jego braciszka Francisco. Oto ich zdjęcie tuż po porodzie wraz z tatą modlącym się na różańcu.
Strona IndieWire, zajmująca się oceną filmów amerykańskich, zamieściła apel chrześcijańskiej organizacji „Milion Mam” (OMM), wzywający do bojkotowania filmów „nacechowanych propagandą LGBTQ”. W dodatku są one oceniane jako „PG-13” (to znaczy, że mogą je oglądać dzieci już od 13. roku życia). Protest dotyczy zwłaszcza nowego filmu, znanego także w Polsce: „Thor: Miłość i grom” w reżyserii Nowozelandczyka pochodzenia żydowskiego – Taika Waititiego (Taika Davida Cohena).
Stewardessa z Teksasu Charlene Carter ma otrzymać ponad 5 milionów dolarów odszkodowania za zwolnienie z pracy w liniach lotniczych Southwest. Jego powodem był protest pracownicy przeciw przeznaczaniu pieniędzy związku pracowników transportu na proaborcyjną demonstrację.
W Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga miała miejsce druga rozprawa przeciwko Justynie Wydrzyńskiej – działaczce Aborcyjnego Dream Teamu, która jest oskarżona o udzielenie pomocy w aborcji farmakologicznej. Aktywistka przekazała środki wczesnoporonne kobiecie zamierzającej dokonać aborcji.
Sejm odrzucił w zeszłym tygodniu projekt „Legalna aborcja bez kompromisów”, zakładający dopuszczalność aborcji na życzenie. Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio w nagraniu wideo szczegółowo tłumaczy, jakie radykalne postulaty zawierał oraz jakimi manipulacjami posługują się środowiska aborcyjne, w celu zalegalizowania aborcji.
W Polsce nie istnieją regulacje ograniczające tzw. zmianę płci u nieletnich. Zmierzające do tego terapie hormonalne i zabiegi chirurgiczne prowadzą do licznych problemów zdrowotnych, takich jak zwiększone ryzyko raka, zmiany metaboliczne czy depresja. Zagrożenia te dotyczą szczególnie dzieci i nastolatków. Tego typu praktyki są jednak intensywnie promowane przez propagatorów ideologii gender i organizacje LGBT. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję skierowaną do Premiera, Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta z apelem o wprowadzenie rozwiązań zakazujących tzw. zmianę płci osób małoletnich.
W tym roku świętujemy pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. W dzisiejszych czasach ma ono szczególne znaczenie, ponieważ odnosi się też do przyjmowania gości z Ukrainy – powiedziała Family News Service Judyta Kruk, rzecznik prasowa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, który w dniach 1-3 lipca w Wadowicach organizuje X Zjazd Dużych Rodzin. Współorganizatorem jest Miasto Wadowice.
Decyzja Sądu Najwyższego w Stanach Zjednoczonych, która znosi powszechne prawo do aborcji, może być impulsem dla krajów europejskich – uważa Marina Casini, przewodnicząca włoskiego Ruchu Obrony Życia. Przypomina, że zakwestionowane orzeczenie Roe przeciwko Wade z 1973 r., stało się precedensem, który wpłynął na legalizację aborcji w większości krajów europejskich, w tym we Włoszech w 1978 r.