Dokładnie za miesiąc, 12 września zostaną wyniesieni na ołtarze kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka, jedni z najwybitniejszych przedstawicieli Kościoła w Polsce XX stulecia.
Tam, gdzie to tylko będzie możliwe, jest na to szansa. Archidiecezja lubelska podpisała umowę z InPost.
Papież Franciszek napisał, że często godność ludzi deptana jest przez niewolniczą pracę, której towarzyszy milczące przyzwolenie wielu osób. Tekst papieża ukazał się w czwartek na łamach włoskiego dziennika "La Stampa".
Franciszkanie i wierni uczczą w sobotę przypadającą tego dnia 80. rocznicę męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Kolbego w niemieckim obozie Auschwitz. Kulminacją uroczystości będzie Msza św. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.