23 sierpnia rozpocznie się Festiwal Życia - największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie.
Biskup diecezji Sokoto w Nigerii, Matthew Hassan Kukah, zaapelował do rodaków by kontynuowali działania na rzecz demokracji w swoim kraju.
Coraz więcej łączy Papieża Franciszka z wielkim szejkiem uniwersytetu Al-Azhar i najwyższym autorytetem islamu sunnickiego. Imam Ahmed Al-Tayeb podpisał dwa lata temu Deklarację o Powszechnym Braterstwie, a teraz, podobnie jak Ojciec Święty, wzywa do konkretnych działań ratujących środowisko naturalne.
Dziś centralny dzień Roku Ignacjańskiego ogłoszonego z okazji 500. rocznicy nawrócenia św. Ignacego Loyoli. W jego liturgiczne wspomnienie generał jezuitów o. Arturo Sosa sprawował liturgię w Manresie, miejscu, gdzie Ignacy, żyjąc przez rok jako pokutnik, dojrzewał w swym nawróceniu zapoczątkowanym podczas rekonwalescencji po ranach odniesionych w walce w obronie Pampeluny.
Trzeba zwycięstwa nie tylko na wojnie, ale i nad wojną; gdy Niemcy zgotowali piekło mieszkańcom walczącej Warszawy, nie zabrakło ludzi, którzy do końca pozostali wierni prawu miłości - mówił w sobotę abp Józef Guzdek podczas mszy polowej w przeddzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
W Kanadzie mnożą się inicjatywy diecezjalne będące odpowiedzią na tragedie dzieci rdzennych mieszkańców, które zmarły w prowadzonych przez Kościół szkołach rezydencjalnych. W geście solidarności z ofiarami, z inicjatywy archidiecezji Toronto, powstanie szereg projektów edukacyjnych informujących o tragedii, rodzinom ofiar zapewnione zostanie wsparcie psychologiczne, a także ruszy zbiórka pieniędzy na rzecz uzdrowienia i pojednania.
- Wizyta „ad limina apostolorum” wyraża katolickość Kościoła oraz podkreśla jedność Kolegium Biskupów, zbudowanego na fundamencie Następcy św. Piotra. Jest też okazją do wzajemnej wymiany darów między tym, co w Kościele jest partykularne a tym, co jest powszechne - mówi w rozmowie z KAI abp. Stanisław Gądecki.
Na Wawelu i w Łagiewnikach odbędą się modlitwy w intencji zmarłego 5 lat temu hierarchy.
Zaapelował o to biskup świdnicki w specjalnym komunikacie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.
Trzy wielkie światowe religie o korzeniach Abrahamowych: chrześcijaństwo, islam i judaizm winny ze sobą ściśle współpracować, aby ustanowić prawdziwy i trwały pokój. Taki pogląd wyraził prezydent-elekt Iranu ajatollah Seyyed Ebrahim Raeis w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem.