My jesteśmy jedyną religią monoteistyczną na świecie, która ma odwagę pokazywać Boga, bo ten Bóg stał się człowiekiem, bo Jezus jest obrazem niewidzialnego Boga - mówi bp prof. Michał Janocha.
Za obronę powstańców styczniowych w 1863 r. car skazał duchownego na wygnanie w głąb Rosji.
Policjanci z Szamotuł zatrzymali 36-latka podejrzanego o podrabianie dokumentów kościelnych. W domu mężczyzny zabezpieczono pieczątki prezentujące dane z różnych parafii oraz gotowe do wypełnienia druki. Mężczyzna usłyszał zarzuty.
„Chciałbym, aby dotarło do was orędzie nadziei: także dzisiaj Pan otwiera przed wami drogę i zaprasza was do podążania nią z radością i nadzieją” – stwierdza Franciszek w Orędziu na XXXIX Światowy Dzień Młodzieży. Będzie on obchodzony w poszczególnych diecezjach w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada 2024. Hasło Orędzia brzmi: „Ci, co zaufali Panu, idą bez znużenia (por. Iz 40, 31)”.
Ks. Waldemar Cisło zrezygnował z funkcji dyrektora polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którego celem jest pomoc chrześcijanom na całym świecie. Duchowny pełnił tę funkcję od 2006 r.
Kulminacyjnym momentem Ekumenicznej Pielgrzymki do Siedmiu Kościołów Apokalipsy, które odbyło się w poniedziałek 16 września br. w siedzibie Patriarchatu w Stambule było spotkanie z Bartłomiejem I – Arcybiskupem Konstantynopola – Nowego Rzymu i Patriarchą Ekumenicznym.