Na świecie jest coraz mniej dobrych i sprawiedliwych ludzi - piszą w Bożonarodzeniowym liście polscy biskupi prawosławni.
2 tys. wiernych wzięło udział w sobotniej pasterce w polskim kościele w St. Louis. Nie zważali na ostrzeżenia arcybiskupa, że popełniają grzech śmiertelny i przyłączają się do schizmy.
W łódzkiej archikatedrze Pasterce przewodniczył miejscowy metropolita ks. abp Władysław Ziółek. Po niej wraz z prezydentem Łodzi Jerzym Kropiwnickim otworzył bożonarodzeniową szopkę na placu katedralnym.
Jest bardzo prawdopodobne, że podczas planowanej na przyszły rok wizyty Benedykta XVI w Polsce, Papież odwiedzi diecezję warszawsko-praską - powiedział abp Sławoj Leszej Głódź.
Polskie kolędy rozbrzmiały podczas Pasterek w Hiszpanii.
"Dziękuję za wysiłek podjęty dla uformowania praw opowiadających się za ochroną każdego życia" - napisał abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu, do posłów LPR.
Dokładnie w nocy z 26 na 27 grudnia minęło 350. lat od zakończenia szwedzkiego oblężenia Jasnej Góry.
W kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana tradycyjnie poświęcono owies. Św. Szczepan, którego Kościół wspomina w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, jest czczony jako patron koni.
Nie przyjmujmy nowinek, które eliminują wartość kultury religijnej - mówił abp Sławoj Leszek Głódź podczas Mszy św. sprawowanej w niedzielę w kościele pw. Jana Kantego w Legionowie.
Teraz pochylając się nad betlejemskim Żłóbkiem mamy jeszcze większą świadomość prawdy, którą Jan Paweł II chciał nam przekazać poprzez cały swój Pontyfikat - napisał ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w liście odczytywanym w drugie święto Bożego Narodzenia we wszystkich kościołach w Polsce.