Opinia Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) uznająca legalność deklaracji niepodległości Kosowa "potwierdza prawo do samookreślenia Abchazji i Osetii Południowej" - ocenił w czwartek prezydent Abchazji Siergiej Bagapsz.
Pracownicy platformy wiertniczej Deepwater Horizon, której eksplozja spowodowała katastrofalny wyciek ropy naftowej do Zatoki Meksykańskiej, zdawali sobie sprawę z możliwości wypadku, ale obawiali się alarmować kierownictwo.
Euro z wizerunkiem papieża weszło do obiegu. Watykańskimi monetami można płacić niemal w całej Unii. Od 2002 r pieniądze te były sprzedawane jedynie kolekcjonerom.
Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa - oznajmił szef MSZ w Belgradzie Vuk Jeremić w czwartek, po decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS), który ocenił, że deklaracja niepodległości Kosowa z 2008 roku nie narusza prawa międzynarodowego.
Na scenie politycznej Włoch widać wielu katolików, jednak na dobrą sprawę w ich działaniach trudno dopatrzeć się ich „katolickości” - zauważył bp Arrigo Miglio.
Biskupi Chile wręczyli 21 lipca prezydentowi kraju przygotowywaną już od dłuższego czasu propozycję amnestii dla więźniów z okazji obchodów 200-lecia niepodległości. Sebastián Piñera przyjął w pałacu prezydenckim La Moneda przewodniczącego episkopatu, bp. Alejandro Goića, wraz z arcybiskupem stołecznego Santiago de Chile, kard. Francisco Javierem Errázurizem. Dokument został też przekazany przewodniczącym obu izb parlamentu.
Argentyńską opinia publiczną wstrząsnął następny „postępowy” pomysł władz. Tym razem chodzi o zarządzenie ministerstwa zdrowia rozszerzające de facto zakres niekaralności aborcji.
Deklaracja niepodległości Kosowa, ogłoszona w lutym 2008 roku nie stanowi naruszenia prawa międzynarodowego - orzekł w czwartek Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) w Hadze.
79-letni anglikański arcybiskup południowoafrykański Desmond Tutu ogłosił w czwartek na konferencji prasowej, że wycofuje się życia publicznego. Zwierzchnik Kościoła anglikańskiego w RPA, laureat pokojowej Nagrody Nobla, wsławił się jako przeciwnik apartheidu.
Władze Czech zbyt często postanawiają odebrać rodzicom opiekę nad dziećmi i przodują w tym w Europie - piszą w czwartek czeskie gazety. W co drugim przypadku podstawą do odebrania dziecka rodzicom są jedynie warunki socjalne, w jakich żyje rodzina.