Prezydent Włoch Giorgio Napolitano powierzył w niedzielę profesorowi ekonomii Mario Montiemu misję utworzenia nowego rządu. W sobotę do dymisji podał się premier Silvio Berlusconi, którego koalicja utraciła większość w Izbie Deputowanych.
Mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk po raz trzeci była najszybsza w fińskim Muonio w zawodach narciarskiego Pucharu FIS. Zawodniczka AZS AWF Katowice wygrała bieg na 5 km techniką klasyczną. Drugą na mecie Finkę Aino-Kaisę Saarinen wyprzedziła o prawie 20 s.
Co trzeci Holender chce powrotu guldena, a połowa chce „neuro” - nowego euro, które obowiązywałoby tylko w najsilniejszych krajach UE. Chodzi o Holandię, Niemcy, Finlandię, Austrię i Luksemburg. Takie wnioski płyną w badań opinii społecznej, opublikowanych dziś w Holandii.
Na placu budowy meczetu w szwajcarskim Grenchen zakopano świńskie łby i inne szczątki tych zwierząt Rozlano też 120 litrów krwi świń. Według rozrzuconych wokół ulotek, akcja miała na celu zablokowanie budowy, ponieważ dla muzułmanów świnia to zwierzę nieczyste.
Francuz Sebastien Loeb (Citroen), który zapewnił już sobie ósmy tytuł mistrza świata w rajdach samochodowych, wycofał się w niedzielę rano z Rajdu Walii, ostatniej tegorocznej eliminacji. Powodem był wypadek na drodze dojazdowej do 18. odcinka specjalnego.
Sąd w Belfaście orzekł w sobotę o bankructwie znanego irlandzkiego biznesmana, 63-letniego Seana Quinna, jeszcze trzy lata temu uchodzącego za najbogatszego człowieka obu Irlandii (Irlandii Północnej i Republiki Irlandii).
Liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego wycieku gazu w kopalni węgla Sizhuang w prowincji Junan w południowo-zachodnich Chinach wzrosła do 34 - poinformowała w niedzielę agencja Xinhua. Ratownicy usiłują wydostać dziewięciu uwięzionych pod ziemią górników.
Przez całą noc przed prywatną rzymską rezydencją Silvio Berlusconiego, który ustąpił w sobotę ze stanowiska premiera, trwała radosna zabawa setek młodych ludzi świętujących odejście szefa rządu. Młodzież śpiewała, tańczyła i wznosiła toasty winem musującym.