Generał Manaf Tlas, najwyższy rangą wojskowy, który przeszedł na stronę syryjskiej opozycji, powiedział w poniedziałek, że jest przeciwny zagranicznej interwencji zbrojnej w Syrii, ponieważ nie doprowadziłaby ona do upadku reżimu prezydenta Baszara el-Asada.
Wyjazd z Bułgarii 340 tys. przedstawicieli mniejszości tureckiej w 1989 roku nie był dobrowolny - wynika z archiwalnych dokumentów dostępnych od poniedziałku w internecie. Czystkę etniczną zainicjowało kierownictwo Bułgarskiej Partii Komunistycznej.
Na stronach internetowych Narodowych Archiwów USA opublikowano w poniedziałek amerykańskie akta dotyczące historii zbrodni katyńskiej. Część opublikowanego materiału, liczącego kilka tysięcy stron, to dokumenty dotąd nieznane.
Impulsy płynące z katolickiej nauki społecznej powinny stanowić pomoc w zwalczaniu kryzysu przeżywanego przez Unię Europejską.
Algieria zaostrzy kontrolę państwa nad instytucjami religijnymi. Zakłada to nowy projekt prawa wyznaniowego przygotowany w ramach reform wymuszonych przez tak zwaną Arabską Wiosnę.
Od sporu z prezydentem Nigerii rozpoczęły się obrady tamtejszego episkopatu.
Akta dotyczące historii zbrodni katyńskiej w Stanach Zjednoczonych trafią w poniedziałek w godzinach wieczornych do internetu. Wśród kilku tysięcy stron dokumentów tysiąc jest do tej pory nieznana - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Bogusław Winid.
38 osób zginęło w walkach, które wybuchły w poniedziałek w południowo-wschodniej Kenii między półkoczowniczym plemieniem pasterzy Pokomo a osiadłą społecznością rolniczą Orma - poinformował sekretarz generalny kenijskiego Czerwonego Krzyża, Abbas Gullet.
Japoński rząd postanowił wykupić trzy spośród pięciu wysp na Morzu Wschodniochińskim, stanowiących przedmiot sporu z Chinami - ogłosił w poniedziałek rzecznik rządu w Tokio, potwierdzając zeszłotygodniowe doniesienia mediów.
Faworytem niemieckiej chadecji (CDU) na szefa Komisji Europejskiej jest Donald Tusk – podaje „Der Spiegel”. Wybory odbędą się w 2014 r., a kontrkandydatem Tuska ma być przywódca socjalistów i przewodniczący europarlamentu Martin Schulz.