Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku środowej eksplozji w autobusie na lotnisku w bułgarskim mieście Burgas - podało radio publiczne. Wcześniej MSW Bułgarii informowało, że był to zamach na izraelskich turystów.
Stany Zjednoczone będą uważać Iran za bezpośrednio odpowiedzialny za jakiekolwiek próby zakłócenia żeglugi w bogatym w ropę regionie Zatoki Perskiej i są w stanie udaremnić każdą taką próbę - oświadczył w środę minister obrony USA Leon Panetta.
Minister obrony USA Leon Panetta ocenił w środę, że sytuacja w Syrii wymyka się spod kontroli i ponowił apel o nasilenie presji w celu doprowadzenia do ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada. Tego dnia w zamachu w Damaszku zginęli ważni przedstawiciele reżimu.
Do samobójczego zamachu na siedzibę biura bezpieczeństwa narodowego doszło w środę w Damaszku. W ataku bombowym zginęli bądź zostali ranni ludzie z najbliższego otoczenia prezydenta Syrii Baszara el-Asada.
Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział w środę, że Moskwa nie zagłosuje w Radzie Bezpieczeństwa ONZ za wprowadzeniem sankcji wobec reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, choć go nie popiera. Dodał, że Asad sam nie ustąpi ze stanowiska.
Niemiecki kontrwywiad ostrzegł w środę przed eskalacją skrajnie prawicowej przemocy w Niemczech. Według służb, neonazistowscy terroryści z wykrytej w zeszłym roku grupy Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU) mogą znaleźć naśladowców.
Mieszkańcy chińskiego Eco-City - miasta ekologicznego koło portu Tiencin - narzekają na rozwiązania, które miały być przyjazne środowisku, a okazały się źródłem jego zanieczyszczenia. Najwięcej kontrowersji budzą wyschnięte ogrody na dachach budynków.
Dwie trzecie Rumunów opowiada się za przeprowadzeniem impeachmentu wobec prezydenta Traiana Basescu, a poparcie dla koalicji, która przeforsowała referendum w tej sprawie, wzrosło od marca o 15 pkt proc. - wynika z sondażu opublikowanego w środę.
Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, ratyfikowała w środę protokół przystąpienia Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Podpisanie protokołu, które nastąpiło w grudniu r. 2011, zakończyło 18-letnie trudne negocjacje Moskwy z WTO.
Jedna Rosja chce wyrzucać posłów z parlamentu za… ich działalność polityczną.