Przywódca Hamasu Jahja Sinwar uciekł z północy Strefy Gazy w konwoju sanitarnym, który kierował się na południe palestyńskiej półenklawy, a teraz prawdopodobnie ukrywa się w tunelach pod Chan Junus - podaje w niedzielę portal Times of Israel, powołując się na przedstawicieli izraelskich władz.
Rosyjskie wojska podejmują działania ofensywne na różnych odcinkach frontu pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, dążąc do przejęcia inicjatywy przed marcowymi wyborami prezydenckimi w Rosji - pisze amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Premier Kataru szejk Mohammed bin Abdulrahman al-Thani powiedział w niedzielę, podczas Forum w Ad-Dausze, że będzie nadal zabiegał o rozejm w Strefie Gazy. Zakładnicy Hamasu zostali uwolnieni dzięki negocjacjom, a nie dzięki operacjom izraelskiej armii - przypomniał.
W sobotę mija rok od wybuchu skandalu korupcyjnego w Parlamencie Europejskim, który wstrząsnął nie tylko Brukselą, ale wszystkimi unijnymi stolicami. W przededniu niechlubnej rocznicy wyciekły informacje ze śledztwa, które prowadzone jest w Belgii. Wynika z nich, że proceder korupcyjny w PE trwał od lat. Afera ta jest znana jako "Katargate".
Po trzech dniach intensywnych negocjacji między państwami członkowskimi a Parlamentem Europejskim Unia Europejska osiągnęła w piątek bezprecedensowe na poziomie światowym porozumienie, regulujące rozwój sztucznej inteligencji (AI).
Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła w piątek do użytku pierwszą w USA terapię genową, w której stosowane są metody edycji genów CRISPR. Lek służy do leczenia anemii sierpowatej, a jego zatwierdzenie jest według ekspertów przełomem w medycynie oraz podejściu do tej rzadkiej choroby.
Polska gospodarka dostanie zastrzyk finansowy w związku z zamknięciem pewnego procesu dotyczącego prac nad KPO - oświadczył w piątek w Brukseli minister finansów RP Andrzej Kosztowniak.
Rosjanie i Białorusini, którzy zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku będą mogli rywalizować jako sportowcy neutralni, bez flag, emblematów i hymnów - oznajmił w piątek Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
W brytyjskim parlamencie przedstawiono propozycję nowelizacji ustawy o zdrowiu i równości. Jej celem jest doprecyzowanie pojęcia płci. Obecnie prawo w sposób uprzywilejowany traktuje osoby z płcią deklarowaną, kosztem płci biologicznej. Drastycznie uderza to w naturalne reguły życia społecznego.
Kryzys, jaki przeżywają Włochy coraz dobitniej odbija się na domowych budżetach. Najbardziej odczuwają to dzieci. Alarm w tej sprawie podniosła Caritas tego kraju podkreślając, że co trzecie dziecko nie ma szans na zaspokojenie podstawowych potrzeb.