Administrator Apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy apeluje o modlitwę do Ducha Świętego o pokój i ugaszenie fali nienawiści i przemocy w Ziemi Świętej.
Młodzi zapraszają papieża do odwiedzenia ich ojczyzny.
Franciszek przybędzie do Genewy 21 czerwca.
Papież do rzymskiej diecezji.
Ratownicy, śmigłowiec i uwięzieni turyści. Wyglądało to bardzo groźnie.
Ratownicy poszukujący ostatniego górnika przemieszczają się ciasnym korytarzem. Elementy zawalonych, podziemnych konstrukcji, blokujące im drogę, usuwają ręcznie.
O myśleniu i sposobach działania dziecka, które jest wykorzystywane seksualnie, o metodach działania sprawców oraz o tym, jak dochodzi do ujawnienia przestępstwa, mówi Jolanta Zmarzlik, specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Warszawie.
„Zero tolerancji dla pedofilii” - tymi słowami papież Franciszek mówi o problemie wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych w filmie Wima Wendersa „Pope Francis - a man of his word”.
Przysługiwać mu będzie tytuł: "czcigodny sługa Boży". Teraz dokument trafi do papieża, a do beatyfikacji prymasa Polski potrzebny będzie cud.
Dziś rano w wieku 89 lat zmarł Brat Moris Maurin - francuski zakonnik, członek zgromadzenia Małych Braci Jezusa, były przełożony polskiej wspólnoty. W naszym kraju mieszkał od blisko 30 lat.