Jaka jest pierwsza lekcja św. Matki Teresy z Kalkuty? Ks. Jarosław Mokrzanowski w ciechanowskim szpitalu o adoracji, która jest lekarstwem dla chorego świata.
„Jest nadzieja, że tym razem będzie to decydujący krok w kierunku pokoju” – podkreśla Mauro Garofalo, który z ramienia Wspólnoty św. Idziego uczestniczył w negocjacjach w sprawie przywrócenia pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej. Porozumienie zostało podpisane przez rząd i 14 ugrupowań rebelianckich, które kontrolują trzy czwarte terytorium tego kraju.
Do rozwijania teologii moralnej o charakterze misyjnym, w duchu Kościoła wychodzącego na zewnątrz zachęcał Papież profesorów i studentów Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie, należącej do zgromadzenia redemptorystów. W tym roku obchodzi ona 70-lecie istnienia. Franciszek zauważył, że uczelnia ta specjalizuje się w teologii moralnej. Jest to trudne i konieczne zadanie, polegające na spotkaniu i przyjmowaniu Chrystusa w konkrecie codziennego życia.
Kard. Parolin: stoimy ponad podziałami, aby pomóc w rozwiązaniu konfliktu.
Papież Franciszek poszerzył uprawnienia biura rewizora generalnego Stolicy Apostolskiej, tak iż staje się ono urzędem antykorupcyjnym w myśl Konwencji Narodów Zjednoczonych Przeciw Korupcji, przyjętej przez Watykan w 2016 r.
Franciszek odwiedzi ten kraj w dniach 30 i 31 marca.
Drużyna z diecezji kieleckiej zwyciężyła w 15. Mistrzostwach Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej. W zaciekłym starciu finałowym, rozegranym w kołobrzeskiej Hali Milenium, pokonała reprezentację diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański przewodniczył w katedrze polowej WP Mszy św. w intencji kapelanów oraz pracowników Ordynariatu Polowego. Abp Głódź był pierwszym biskupem polowym po przywróceniu Ordynariatu Polowego w 1991 r. Jak podkreślał w homilii „dzieje Biskupstwa Polowego i Ordynariatu splotły się nierozerwalnie z dziejami narodu i Ojczyzny”.
Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli Krajowego Stowarzyszenia Sędziów we Włoszech. Obchodzi ono 110-lecie istnienia. Podkreślił, że sędziowie są kimś więcej niż urzędnikami. Powinni być wzorem dla wszystkich obywateli, szczególnie dla młodych, ponieważ dają życie za wierność sprawiedliwości.
Skoro świat pędzi do przodu, to ten kto stoi w miejscu to się cofa. Takie stwierdzenie wydaje się dziś oczywiste. Ale czy naprawdę tak jest?