Chiński rząd uznał podziemnego biskupa Petera Jina Luganga jako koadiutora diecezji Nanyang w prowincji Henan.
Papież Franciszek powiedział we wtorek dziennikarzom, że Watykan gotów jest mediować w sprawie rozwiązania kryzysu w Wenezueli, jeśli poproszą o to obie strony i wyczerpane zostaną inne kroki. Papież rozmawiał z mediami w drodze z Abu Zabi do Rzymu.
Media w Emiratach Arabskich bardzo obszernie relacjonowały papieską wizytę. Jedna z telewizji transmitowała na żywo dzisiejszą Mszę na Stadionie Zayeda.
Rzecznik Watykanu zauważa, że w dialogu chrześcijańsko-muzułmańskim w Abu Zabi zrobiono milowy krok.
Wskazuje zarazem na opatrznościową odwagę Franciszka i wielkiego imama Al-Azhar.
Istnienie listu pod Maduro do Papieża potwierdził watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin.
Płk Karol Molenda został pełnomocnikiem ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni. Decyzję w tej sprawie szef MON Mariusz Błaszczak podpisał we wtorek. Zapowiedział także utworzenie szkoły podoficerskiej łączności i informatyki oraz powołanie liceum informatycznego przy WAT.
Kluczowe wydarzenia z tysiącletniej historii Polski, przełomowe momenty i wybitne polskie postacie pokazuje otwarta we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli wystawa "Idea Wolności i Niepodległości Polski na przestrzeni wieków".
W Europie istnieje subtelna forma prześladowania chrześcijan - uważa kard. Gerhard Müller. "Jeśli wyśmiewa się kogoś z powodu jego przekonań religijnych to jest to forma ataku na wolność religijną. Wiele osób wzywa do tolerancji, ale używa jej tylko jako broni przeciwko innym. Oczekują tolerancji dla siebie, ale nie są przygotowani do wyrażania szacunku innym poglądom" - powiedział były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary w wywiadzie dla internetowego magazynu dla młodzieży "f1rstlife".
Założyciel Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek oraz lider Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak zapowiedzieli, że chcą wspólnie "pracować nad zbudowaniem szerokiej, silnej koalicji niezależnej prawicy" na eurowybory. Liczą na prof. Roberta Gwiazdowskiego i prof. Mirosława Piotrowskiego.