W Watykanie rozpoczyna się pierwszy międzynarodowy kongres poświęcony duszpasterstwu osób starszych.
„Modlitwa jest jakby naszą «bronią», przypominającą, że pokój wyrażający się w postawie solidarności i braterstwa pozostaje fundamentem, na którym powinno opierać się życie ludzi naszych czasów” – to słowa przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wygłoszone podczas spotkania przedstawicieli różnych wyznań i religii w Genewie.
„Błogosławieństwa stanowią «dowód tożsamości» chrześcijanina – to jest nasz dowód tożsamości, ponieważ one rysują oblicze Jezusa, Jego styl życia” – te słowa Papież skierował do pielgrzymów obecnych na audiencji ogólnej. Dzisiaj rozpoczął nowy cykl katechez, który jest poświęcony pierwszym jedenastu wersetom Kazania na Górze (Mt 5, 1-11).
Wzrost gospodarczy Chin może w pierwszym kwartale bieżącego roku spaść do 5 proc. PKB lub nawet niżej z powodu trwającej epidemii koronawirusa - ocenił ekonomista z rządowej Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (CASS) Zhang Ming w komentarzu opublikowanym w środę.
Dwóch mężczyzn we wtorek wieczorem trafiło do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku z podejrzeniem koronawirusa. Przebywają na obserwacji w izolatkach, a ich stan jest dobry.
Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, która spędziła osiem lat w celi śmierci po skazaniu za bluźnierstwo, po raz pierwszy ujawniła swoje zdjęcie jako emigrantka w Kanadzie.
Sąd Okręgowy we Wrocławiu, podobnie jak wcześniej Sąd Rejonowy, orzekł winę Marty Lempart, lewicowej aktywistki i organizatorki czarnych protestów oraz Marcina Murzyńskiego, aktywisty Komitetu Obrony Demokracji. Oskarżeni zakłócili 12 sierpnia 2017 r. różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego, który miał miejsce przy wrocławskim pręgierzu.
Dzięki pomocy z Polski przynajmniej część okaleczonych przez wojnę dzieci ma szansę wrócić do w miarę normalnego życia.
Prokuratura w Prato w Toskanii, na północy Włoch, prowadzi dochodzenie wobec dziewięciu księży i zakonników z rozwiązanej przez Watykan wspólnoty w sprawie zarzutów dotyczących nadużyć względem nieletnich - podał w środę lokalny dziennik.
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że odmowa ścigania przez prokuraturę autorów ostrych komentarzy pod zdjęciem pary aktywistów LGBT stanowi dyskryminację i pogwałcenie prawa osób pozostających w konkubinatach homoseksualnych do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego. Tym samym w nieuprawniony sposób rozszerzył on obowiązującą do tej pory definicję pojęcia „mowa nienawiści”. Działacze sami przyznali, że fotografia miała prowokacyjny charakter.