Portugalskie duchowieństwo coraz bardziej sprzeciwia się planom socjalistycznego rządu Antonia Costy zaostrzenia restrykcji epidemicznych, służących ograniczeniu kultu. Biskupi negują też informacje niektórych mediów, iż mieli rzekomo wyrazić zgodę na zakazanie tegorocznych Pasterek, sugerując się obawami o bezpieczeństwo epidemiczne.
Bilet, który władze miasta postanowiły wprowadzić, by ograniczyć niekontrolowany napływ turystów, będzie obowiązywał od 2022 roku. Znów w ostatnim czasie opóźniono wejście w życie tej opłaty, bo turystów nie ma z powodu pandemii.
Demokrata Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w Georgii - powiedział w piątek sekretarz stanu Georgia Brad Raffensperger, zatwierdzając czwartkową decyzję władz stanowych. Stan oddaje zatem Bidenowi wszystkie swoje 16 głosów elektorskich.
Ojciec Święty mówił o potrzebie „uzdrowienia świata” z nierówności uwypuklonych przez kryzys sanitarny.
Joe Biden jest drugim po Johnie Kennedy’m katolikiem, który obejmie fotel prezydenta USA.
Tej jesieni do seminarium wstąpiło 14 nowych kandydatów, zwiększając całkowitą liczbę alumnów do 52.
Włoski purpurat udzielił wywiadu dla dziennika Il Foglio.
"Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, by - w zalewie bezzasadnych zarzutów - bronili dobrego imienia Jana Pawła II. Jednocześnie apelujemy do polskich biskupów, aby w sposób transparentny, uczciwy i efektywny wyjaśnili wszelkie zarzuty stawiane hierarchom i duchownym Kościoła Katolickiego w Polsce oraz doprowadzili do powszechnie oczekiwanego zadośćuczynienia ofiarom ich postępowania" - napisali w wydanym 19 listopada oświadczeniu członkowie Stowarzyszenia "Środowisko ks. Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II". Środowisko to od połowy XX wieku gromadzi przyjaciół Karola Wojtyły oraz ludzi, którzy zostali przezeń ochrzczeni lub którym udzielił on sakramentu małżeństwa.
Międzynarodowa Federacja Piłkarska potwierdziła w piątek, że mimo pandemii zorganizuje tradycyjny plebiscyt na Piłkarza Roku. Jednym z kandydatów do wyróżnienia jest polski napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski.
Obniżenie wymiaru czasu pracy kobietom w ciąży w związku z pandemią koronawirusa miało wpływ na wysokość pobieranych przez nie zasiłków macierzyńskich; nowe przepisy pozwolą na odpowiednie przeliczenie wypłaconych już świadczeń - przekazała w piątek PAP minister rodziny Marlena Maląg